| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Venöz Bacak Ülseri Tedavi

yaralar hasarlı damarların geliştiği durumlarda oluşan venöz bacak ülseri ,ülser enfekte , özellikle ağrı ve rahatsızlık getirebilir . Ortak olsa da, tedavi pahalı olabilir . Venöz bacak ülseri tedavi etmek için bir yöntem, sıkıştırma tedavi kullanmaktır. Bulaşmamış Ülser

venöz bacak ülseri sıkıştırma tedavi sadece tıp uzmanları tarafından yapılmalıdır . Doktor veya hemşire su veya tuz solüsyonu kullanarakülser ve çevredeki temizler . Yavaşça alanı kurutulduktan sonra doktor venöz bacak ülseri ölü doku kaldırır. Bazen debridman denilen bir cerrahi tekniktir eklemlerin dışarı enkaz emmek için küçük bir vakum cihazı kullanılarak taşıdığı bütünölü dokular , kaldırılması için gereklidir .

Temizliğin ardından ,doktor bir iki katman veya dört kullanacak Katmanlı olmayan yapışkan pansumanvenöz bacak ülseri sıkıştırmak için . Dört - katmanlı pansuman hareketsiz hastalar için ise iki katmanlı pansumanlar , aktif hastalarda içindir . Sıkıştırma tedaviülser üzerinde sürekli baskı yaparak çalışır. Soyunmaülser iyileşmesine yardımcı olur , kan dolaşımını düzelterek ,ülser sıkıştırır .Venöz bacak ülseri olan

İyileştirme iki üç aysıkıştırma tedavi içine görülmelidir . Hastalarsoyunma değiştirebilir veyarası ilerlemesini izlemek için haftalık bazdadoktorunuzu ziyaret gerekir . Hasta geliştiği için, frekans ayda bir kez azalır. Ilerleme devam ederse ,hastanın check-up bir veya iki kez bir yıl düşecektir .
Enfekte Yaraları

Enfekte venöz bacak ülserlerisıkıştırma fazladan bir adım gerektirir ıslah işlemi . Ülser temizlendikten sonra , bir doktorenfeksiyonu tanımlamak içinülseri çubukla olacaktır . O sonra, genellikleenfeksiyonu ortadan kaldırmak için bir hafta sürecek antibiyotik , öngörmektedir. Bu hafta boyunca,hasta günlükdoktorunuzu ziyaret gerekir ya da her günü yanidoktorilerlemesini izleyebilirsiniz . Enfeksiyon gidince ,hasta sıkıştırma tedavininsoyunma aşamasına geçebilirsiniz .
Tekrarlamayı

Venöz bacak ülserleri nüks için bir eğilim var . , Bir dönen ülserriskini azaltmak hasarlı damarların şişmeleri önlemek kompresyon çorapları giymek . Kompresyon çorapları doktor reçetesi ile kullanılabilir . Ekim 2009 itibariyle , kompresyon çorapları 50 $ dan 125 $ arasında değişmektedir . Ayrıca , maintan doktor ziyaretleri yüzden ülser aktivite her türlü izleyebilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]