| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Prevacid Uzun Vadeli KullanımEtkileri

Prevacid asit reflü ve mide ülseri gibimidedurumların tedavisinde kullanılan reçeteli bir ilaçtır . Prevacid Oral uygulama için bir tablet biçiminde reçete edilmektedir . Prevacid yan etkileri şiddetli orta olarak sınıflandırılabilir , ve hatta daha uzun birkaç gün , hafta ya da PREVACID aldıktan sonra birkaç saat sürebilir . Eğer PREVACID alarak bir sonucu olarak olumsuz bir tepki yaşıyorsanız , size o senin dozunu ayarlamak veya alternatif tedavi sağlamak gerekebilir olarak , doktorunuza bildirmeniz gerekir . Dozaj

size reçete edilmiştir tam olarak Prevacid dozunu alın . Bu Prevacid dozunu değiştirmez çok önemlidir . Prevacid bir doz atlamak yok . Eğer doz almayı unutursanız , hatırlar hatırlamaz bu dozu alır . Bu doz aşımı neden olabileceğinden asla Prevacid bölüşmek . Prevacid Doz aşımı belirtileri kurdeşen patlak , nefes darlığı , oral şişme (yüz, dudaklar , ağız veya şişmesi ) . Eğer Prevacid gelen aşırı dozda yaşarsanız acil tıbbi yardım alın .
Orta Etkileri

Prevacid arasında Orta yan etkileri saat, gün , hafta ya da muhtemelen daha uzun süreler için sürebilir . Ilımlı olarak kabul edilir Prevacid yan etkileri baş ağrısı , mide ağrısı , ishal yanı sıra kabızlık gibi . Mide bulantısı da Prevacid ile ilgili bir yan etkidir. Eğer PREVACID alarak bir sonucu olarak olumsuz bir tepki yaşıyorsanız doktorunuzla konuşun .

Prevacid bazı etkileri şiddetli sınıflandırılmış ve gerektiren
Şiddetli Etkileri derhal acil tıbbi yardım isteyin ki . Böyle kurdeşen gibi alerjik bir reaksiyon veya göğüs ağrısı veyayüz şişmesi varsa , nefes almada zorluk veya yutma varsa, Prevacid negatif bir reaksiyon yaşıyor olabilir . Acil tıbbi yardım isteyin , doktorunuzun ofisini telefon için beklemeyin .
Medikal Etkileşimler

Bazı tıbbi durumlar ya da ilaçların yan etkilere neden olur Prevacid ile bir etkileşime neden olabilir uzun süreler için son ya da daha şiddetli olmak. Şu anda herhangi bir ilaç alıyorsanız , doktorunuza bildirin . Eğer ilk doktorunuzla konuşurken olmadan Omnipen , Reyataz , Plavix , nizoral , Mol - Demir , Elizophyllin , Slo - Bid veya Uniphyl alıyor Prevaid almayın . Eğer herhangi bir over - the-counter ilaçlar alıyorsanız , hem de doktorunuzla bu söz .
Uyarı

Bu iseniz emzirmek kalmamasıdır önemlidir hemşirelik PREVACID kullanırken . Prevacid anne sütüne geçebilir . Şu anda Carafate denilen bir ilaç kullanıyorsanız , bu PREVACID aldıktan sonra Carafate almak için en az yarım saat beklemek önemlidir . 1.

yaşın altındaki her çocuk için PREVACID yönetmek etmeyin

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com