| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Mide ülseri kanama Hakkında

A kanama mide ülseri peptik ülser denir . Ülser ya da delikmide astar , duodenum veya yemek borusu olabilir . Mide bulunan zaman, duodenum ülseri , duodenum ülseri , bir çağrıldığında , bir gastrik ülser denir veyemek borusu , bir yemek borusu ülser çağrıldığında . Bir ülser , mide suları içinde bulunan asidik veya bakterilerden oluşturulabilir. Ya bu gerçekleştiğinde ,mide , duodenum veya yemek borusu duvarının bir ülser veya perforasyon olabilir . Mide ülseri kanamanedeni uzunmidede aşırı asit olduğuna inanılan

neden olur . Asit hala ülser oluşumunda önemli bir etken olduğu düşünülmektedir , ama şimdi en ülser Helicobacter pyloricus , ya da H. pylori gibi bilinen bakteri arasındaki midede bir enfeksiyondan kaynaklanan inanılmaktadır. Başka bir neden aspirin içeren anti - inflamatuar ilaçlarınaşırı gelebilir . Stresten neden olduğuna inanılan ülserlermide asit hızlı bir birikime neden olabilir . Mide ülseri aralığı olabilir kanama
Belirtileri

belirtileri çok az rahatsızlık ve gelen ülser veya perforasyon ne kadar büyük bağlı olarak kalıcı ağrı yüksek derecede hiç ilgilendirmez. Birkaç saat yedikten sonraüst midede yanma ağrı yaygındır . Kilo kaybı , iştah değişiklikleri , ve kanlı veya koyu dışkı da ülser belirtisidir .
Tanı

Tanı genellikle bir üst endoskopi yapılır . Hasta sedasyon vedoktorağzına bir kamera ile vemideyeyemek borusu aşağı bir esnek tüp ekler edilir . Endoskopi desaat test etmek için doku örnekleri kaldırabilirsiniz . pylori bakterisi . Kanser duodenum nadir olmakla birlikte, bu nedenle kanser biyopsi gerekli olan mide veya mide ülserlerinin oluşabilir .
Tedavi

zaman bakteriler h . pyloriülser gibi amoksisilin gibi antibiyotiklerkusurlu bakterileri öldürmek için reçete vardır neden oluyor . Neden olmayan bakteriyel ise, asit blokerleri azaltmak ve midede asit engellemek için alınır. Bu tür Pepcid ve Zantac gibi asit normal olarak bloke alınır. Antasitler de tatbik edilir ve bunun yerinemide asidi azaltan onlarasidi nötralize ve ağrı rahatlama getirecek .
Önleme /Çözüm

Sigara birikmesi özellik olabilir asit midenizde çıkmak içinbirçok nedenden biri olan . Baharatlı ve yağlı gıdalar ile birliktemide astar tahriş alkolden kaçının. Aspirin ve diğer anti -inflamatuar ilaçlar Azaltma sağlıklı aşağı asit ve mideastar tutmada yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com