|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Vizyon Göz Bozuklukları
Sağlığı ve Hastalıkları

Torik ve Torik XR Lens Arasındaki Fark

Torik kontakt lensler , astigmatizma düzeltmek lensler , ilk1970'lerin sonlarında geliştirilmiştir . Onlar rahatsız ve bulanık ve tutarsız vizyon sağladı . Neyse ki, nedeniyle popülasyonda astigmat hastaların büyük sayıda bu yıllar boyunca çok başarılı görme bir araştırma alanıdır. Bugünün Torik kontakt lensler oksijen geçirgen , rahat vegün boyunca açık ve tutarlı bir görüş sağlar . Astigmatizma

astigmatizm bulanık görme neden refraktif hata türüdür . Bu, düzensiz bir kornea yüzeyi veya lens ya da her ikisinin bir kombinasyonu düzensiz bir kavis sonucudur. Temel olarak ,göz yerine küresel olmanın bir futbol bir sonu gibi şekillenir . Işık önünde veyagöz yakın veya hipermetrop da olmasına bağlı olarakretinanın arkasında iki farklı noktalarında bu eğrilikler ve vurur geçer . Gözlük veya Torik kontakt lensler ile görsel düzeltme Birlikte bu puan getiriyor veretina üzerinde odaklanır onları . Astigmat belirtileri bulanık veya bozuk görme , baş ağrısı , göz yorgunluğu ve yorgunluk bulunur. Torik XR kontakt lens bir temas

" XR " notasyonu vs
Torik kontakt lens objektif sadece düzenli bir torik kontakt lens daha astigmat düzeltmek olacaktır, yani " Extended Range" belirtmektedir . Örneğin, Torik kontakt lensler tek bir ortak marka yakınında veya hipermetropi 6,00 -8,00 için diyoptriden ve astigmatizma kadar 2.25 birimleri düzeltecektir . XR sürümündeaynı marka yakın veya hipermetropi 6,00 -8,00 için diyoptriden ve astigmatizma kadar 5.75 birimleri düzeltecektir . XR sürümü astigmat düzeltme seviyesi yüksek olan hastalar için kullanılır .
Bir Torik veya XR Torik Lens

Doğru köşe mesafe için ,mesafeyi takılması hastaların gözlerigözlük düzlemine . Yakın mevcuttur silindir iktidara aşağıreçete yuvarlak . En yakın silindir eksenine Round . Son olarak ,deneme lens seçerken hiçbir rotasyon olmalı vekırılma içinyakın eksenini seçecektir varsayalım. Bir torik lens ilelenspozisyonu çok önemlidir . Bu yerde kalmak ve ne olursa olsun göz hareketiaynı yönü tutmalısınız . Ne kadar astigmat düzeltilmesi gerekiyor belirlenmesi düzenli torik lens veya bir XR torik lens ihtiyacınız olup olmadığını belirlemede çok önemlidir .
Torik Seçenekleri

Düzenli Torik kontakt lensler daha fazla seçenek mevcuttur . Onlar, uzun bir aşınma (gece ) sürümü , bir multi-fokal sürümü ve renkleri bile kullanılabilir , bir günlük, haftalık veya aylık tek mevcuttur . Onlar daha özel bir ürün olduğundanXR lensler daha sınırlı bir durumu var . Bu lensler sadece bir yıllık veya üç aylık yerini modalitede genellikle bulunmaktadır . XR lensler uzun bir aşınma sürümünde mevcut değildir . Multi-fokal yeteneği ile bir XR lens sınırlı yer yoktur . Bu renkler mevcut değildir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]