| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | migren |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gebelik Migren

gelişmekte olan fetüsün migren ilaçları da dahil olmak üzereannenin vücuda gidip herhangi bir kimyasal madde ile zarar görebilir . Migrenbaşın bir tarafında zonklayıcı ağrı , hafif mide bulantısı ve baş dönmesi için duyarlılığı içeren , son derece acı vericidir. Kadınlar erkeklere göre migren olan daha yatkındır . Ancak , migren ile hamile kadınlar acı gerekmez . Onlar aileden rağmen herkes , migren alır neden Fonksiyon

bilinmemektedir. En yaygın teori bugün beyin, serotonin, bir kimyasal sorumlu olmasıdır . Kadınların beyinleri erkeklerden daha kimyasallarla daha heyecanlıyız . Bir kadın zaten migren öyküsü varsa , o zaman tedavi kısa sürede hamile veya gebe çalışırken bildiği gibi başlamalıdır .
Hususlar

diyet , kafein tüketimi ve uyku miktarı da hamile bir kadının migren etkileyebilir . Taze veya pişmiş sebze ve kahverengi pirinç , sınırlı kafein ve düzenli egzersiz bol olan bir dengeli beslenme hamileliği sırasında gets migrenmiktarını azaltmaya yardımcı olabilir , hamile kadınların daha tatmin edici uyumaya yardımcı olabilir. Bir doktor ya da doğumdiyet planı yardımcı olacaktır ya da herhangi bir vitaminkadın almalıdır tamamlamaktadır . Düzenli egzersiz ve iyi bir ek
Önleme /Çözüm

diyet , bazı ilaçlar migren ağrısı ile yardım alınabilir . Bu ilaçlar asetaminofen (İngiltere'de paracetomol ) , siklizin , proklorperazin ve belki metachlopramide ( doktorunuz diyor ne bağlı olarak ) içerir. Migren ağrısını hafifletmek yardımcı olabilir diğer şeyler,oda kararan aşağı yalan vevücut dinlenmek yardımcı olmak için daha derin nefes ,baş ve gözlere soğuk paketleri vardır .
Uyarı

reçete ve hamile kadınlar kaçınmak gerekir over- the- counter ilaçlar aspirin , (popüler bir marka ilaç Topomax dahil ) herhangi triptanları , amitriptilin (genellikle migren için reçete bir antidepresan ) , prezervatifler , afyon , uyuşturucu ve sonrası dahil 30 hafta , ibuprofen.Also , doktor ya da doğum uzmanı tavsiyesi yerine bu makaleyi kullanmak etmeyiniz. Her zaman herhangi bir ilaç almadan önce doktorunuza danışın .
Teorileri /Spekülasyon

migren günlük ya da online dergi tutulması almak için daha fazla olasılığı ne gün gösterebilir bir migren . Ayrıca migreni tetikleyebilir gıdalar veya içecekler önlemek amacıyla desenleri görmek öğrenebilirsiniz . Migren başladığı bir günlük giriş size ne aldı ilaçlar ,hava gibi ne , sen başladığıanda ne yaptıklarını , (ya da almayı unuttum ) ve ne sağmigren önce yedik ne kadar uzun , içerir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]