| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Cushing hastalığı belirtileri İnsanlardaki

vücutta stres hormonu kortizol çok fazla olduğunda, Cushing hastalığı oluşur . Bu hormon bolluğu sorunsal semptomların bir dizi yol açabilir. Tedavi hazır . Kurtarma artışoran erken teşhis edilir zaman . Ortak belirtileri

Cushing hastalığınınen sık görülen belirtisi pembe ve mor çatlaklarınvücuda yanı sıra,orta kesimi ve üst sırt ağırlık kazanmaktadır . Bazen , hastalarıomuzları arasında bir kambur gelişebilir .
Yüz Belirtileri

Cushing hastalığı ile ilişkili bazı semptomlar büyük ölçüde böyle bir yuvarlak yüz geliştirme gibi yüz görünümü , değiştirebilir , kızarma akne ve yüz saçbaşlangıcı .
Uyarı

bu belirtilerin bazılarıhipofiz bezinde bir tümör belirtisi olabilir . Bu belirtilerle karşılaşırsanız derhal tıbbi yardım isteyin. Erken tedavi edilmezse , Cushing sendromu , diyabet , yüksek tansiyon , enfeksiyon gibi ciddi komplikasyonlara yol açabilir
Etkileri

ve osteoporoz .
Önleme /Çözüm

Genellikle , kortikosteroid ilaçlar kullanarak Cushing hastalığı belirtilerine yol açar . Bir doktor dozunu azaltmak veya özgün durum için alternatif bir tedavi aramaya karar verebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com