| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Streptococcus pneumoniae Menenjit Nasıl Catch

Pnömokok menenjit tehlikeli bir enfeksiyondur . Streptococcus pneumoniae adı verilen bakterilerin neden olduğu, bu durum, yüksek ateş , bilinç bulanıklığı , mide , baş ağrısı , boyun tutulması, yorgunluk ve ışık hassasiyeti gibi belirtiler ile işaretlenir . Bunun tedavi edilebilir olsa da, o da ölümcül olabilir . Kurbanlarının yaklaşık yarısı kalıcı komplikasyonlar gelişebilir ikenNew York Times'a göre , onu yakalamak olanların yaklaşık beşte ondan ölmektedir . Eğer Streptococcus pneumoniae menenjiti yakalamak olabilir öğrenerek size kaçınarak bir bacak kadar verebilirsiniz . Talimatlar 1

diğer enfeksiyonları görmezden ve tedavi gecikme ,kulak ya da akciğerleri içeren özellikle enfeksiyonlar
Streptococcus pneumoniae Menenjit yakalayın
. Bu tür enfeksiyonların erken tedavi menenjit bu formu yakalanma riskini azaltabilirsiniz.
2

aşılama kaçının. Aşılama bu durumu önlemek ve çocukların ve 55 yaşın üzerinde olanlar için tavsiye edilebilir . Aşılama da zatürre geliştirmek için daha yüksek , normal risk altında olanlar için iyi bir fikirdir .
3

el yıkama yap. Ellerinizi yıkarken size hastalıkların diğer türleri katkıda mikropların yanı sıra bu enfeksiyonun neden olabilir bakteri önlemek için yardımcı olabilir .
4

sık sık , burun ve ağız gözlerini dokunun . Bu bakteri ve virüsler için giriş kolay bir noktası sağlar .
5

diyet meyve ve sebze hariç tut . Eğer iyi dengelenmiş , besin açısından zengin bir diyet tüketmek istemiyorsanız , bağışıklık sistemi enfeksiyonlarla mücadelede daha sert bir zaman olabilir .
6

emin yapma , öksürük ve çevresinde hapşırmak için başkalarını teşvik öksürürken vehapşırırken havayadamlacıklar nefes. Pnömokok menenjit nedenbakteriler öksürük sonrahava yoluyla seyahat veya hapşırma edebilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com