| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bikini Adası itibaren Radyasyona Maruz KalmaYan Etkileri Nelerdir

? Ayrıca Bikini Mercan Adası olarak da bilinen Bikini Adası , radyasyonhidrojen bombasının patlamasından sonra serpinti (1 Mart 1954) ve 1946 arasındaMarshall Adaları üzerinde tamamlanan nükleer test yıkıcı yaşadı ve 1958 . Öncehidrojen bombasınınpatlatılması için birkaç yüz yerli insanlarnükleer test sonucuna olabilir bu yüzden taşınmaya zorlandı . Serpinti sonra döndüadanınönceki sakinleri için yıkıcı oldu . Hidrojen bombası başlangıçtaadada düştü edildiğinde hemen Fiziki Tahribat

, bu üç adalarda her şeyi tahrip 55.000 santigrat derecealanında su sıcaklıkları getirdi ve biraz aşkın bir krater bıraktı kilometre genişliğinde .
Yerli sakinleri

adaya döndüyerlilerserpinti şiddetli radyasyon zehirlenmesinden muzdarip başladı . Radyasyona maruz kalma , bu , bazı durumlarda kanser ölçüde artmış riski yanı sıra küçük yanıklar ve hatta erken ölüm ile bütün yaşayanları bıraktı .
Tahliye

sezyum - 137 ve stronsiyum - 90 ( radyoaktif izotoplar ikisi) , yüksek dozlarda olumsuzadanınsakinleri ve çevreyi etkileyen olduğunu fark edildiğinde 10 yıl sonraada tahliye edildi . Ada hala insan hayatı için yaşanmaz kalır .
Toprak ve Su

radyasyona maruz kalmaadanınyüzeyi içine absorbe olmuştur vesu ile yapılır . Bu toprak kirlenmiş ve radyasyon yüksek dozlarda içerdiğindenbitkilerin birçok yenmez kalır bırakır . Bu, aynı zamanda deniz yaşamı için de geçerlidir. Balık ve diğer deniz hayvanları , çünkü radyasyonyüksek dozlarda yenmez .
Coral Reef

radyasyona maruz kalma neredeyse hiç ziyaretçi ileadayı terk etti . Bumercan yaban hayatı için dramatik bir dönüş sağladı . Buküçük ada için bir küçük feat olmasına rağmen , hala nedeniilk patlama ve ek radyasyona maruz hem eksik mercan 42 türlerin hala var gibi görünüyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com