| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ağız Hastalıkları Listesi

ağız , sindirim yardım yiyecekleri tatma , iletişim ve estetik görünümlü sorumluinsan vücudunun önemli bir parçasıdır . Günlük yaşam için çok önemli olduğundan ,ağız bir hastalığa yakalanma sinir bozucu ve rahatsız edici olabilir . Onlar nadir görünse de , sık sık insanları rahatsız eder çeşitli ağız hastalıkları vardır . El, Ayak ve Ağız Hastalığı

El , Ayak ve Ağız Hastalığı her yaştan insanınvirüsü kapabilirler rağmen en sık , küçük çocuklar ve bebekler bulunan bir viral hastalıktır . El , Ayak ve Ağızilk belirtileri halsizlik , boğaz ağrısı ve ateş ile grip benzeri semptomlar benzeyebilir . Ancak,grip aksine , enfekte kişielleri ve ayakları üzerindeağız ve /veya döküntüiç kabarcıklar geliştirmeye başlayabilirsiniz . Hastalık doğrudan temas yoluyla yayılır ve kadar bulaşıcı olduğunu ve bir hafta , muhtemelen daha edilir . Belirtiler ağrı kesici ilaçlar ile ayrı ayrı tedavi edilebilir olsa dahastalığın tedavisi yoktur . El, Ayak ve Ağız genellikle iyi hijyen ve el yıkama uygulayarak önlenebilir .
Gingivitis

Gingivitis belki de en yaygın veağız hastalıklarının iyi bilinen . Bu şişme ve genelliklediş etlerinde kanama , iltihap neden olan hafif bir diş eti hastalığıdır. Gingivitis plak , diş üzerinde biriken beyaz mumsu bir madde bulunanbakteriler neden olur . Hastalığınetkileri zararsız görünse de eğer tedavi edilmezse , daha ciddi periodontal hastalığa yol açabilir . Gingivitis fırçalama ve diş ipi , günlük önlenebilir . Tütün kaçınmak ve besleyici bir beslenme de koyundaağız hastalığı tutmak yardımcı olabilir. Mayo Clinic göre, diş eti iltihabı ile enfekte insanlar bir temizlik için kendi diş hekimi ziyaret ve günlük antiseptik gargaralar kullanılarak tedavi edebilir .
Ardıç

Bu ağız diğer bölgelerine yayılabilir da ardıç , iç yanak ve dil üzerinde beyaz yaralar ile sonuçlanan ağız maya aşırı nüfusu vardır. Bu yaralar ağrılı olabilir ve rahatsız eğer kanama eğilimli olabilir . Herkeshastalık kapabilirler olsa pamukçuk en sık , bebekler ve protez giymek insanlar bulunur . Genellikle mantar enfeksiyonları geliştirmek ya da kanser , HIV ya da şeker hastalığı ile enfekte olan kişiler ağız pamukçuk yakalanma riski altındadır . Tedavi çoğu zaman vücut içinde iyi bir bakteri dengesini yeniden için bir anti- mantar ilacı ve yeme şekersiz yoğurt kullanımını gerektirir . Pamukçuk , besleyici bir diyet tüketen sık sıkdiş hekimine görme ,ağız durulama ve taze - kültürlü yoğurt ile antibiyotik karşı önlenebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com