| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Alveoller Airways İşaretler ve Amfizem Belirtileri

Amfizemkılcal kan damarları ile birlikteakciğerlerdealveol duvarlarını etkileyen tedavi edilemez bir hastalıktır . Oluşan inflamasyonvücutta taşınması içingerekli oksijeni almak içinkanyeteneğini sınırlar . Amfizem normalde sonuçta öldürücü bir yavaş ve ilerleyici bir hastalıktır . Amfizem mevcut olabileceğine işaret birçok belirtileri vardır . Nefes darlığı

Mayo Clinic göre ,alveoili solunum yollarını etkileyen amfizemerken belirtilerinden biri nefes kronik darlığıdır. Bu yavaş yavaş başlar ve fiziksel aktivite sonrasıhastayı etkilemeye başlayabilir . Hastalık ilerlemeye başladığında,etkileri daha ağır hale gelir vehasta böyle bir uçuş merdiven tırmanma gibi , hafif aktivite sonrası solunum problemleri yaşayacaktır . Sonunda ,hastalığındaha ileri evrelerinde ,hastanın kronik sert zaman oksijen alma olacak veakciğerler üzerindekigerginlik azaltmak için oksijen tedavisi gerekebilir .
Yorgunluk

amfizem başka bir belirtisi yorgunluk olduğunu . Vücuthücreleri ve dokuları gerektiren oksijenuygun miktarda almıyor , vevücut daha sonravücudaoksijen almak için denemek ve düzgün dağıtmak için daha çok çalışmak zorundadır . Hastanın dışarı bu kombine Tüm lastikler . Erken evrelerde , etkinlik normale göre daha zor olabilir , vehasta daha sık molalar gerekebilir . Hastalık kötüleşir gibi ,hastanınvücut altında soyununmiktarda kronik yorgunluktan muzdarip olabilir .
Öksürük

Amfizem sık kronik öksürük olarak neden solunum yollarının daralması bir sonucudur . Vücut öksürük ile dışarı zorlayarak yapar ki , onlar balgam denilen mukus ile doldurabilirsiniz , ve bu kalınlaşmış balgam kaldırılması gerekiyor . Öksürükler de zaman zaman kuru olabilir vehasta hava solumak için girişimleri olarak anında başlayabilirsiniz . Öksürük öksürük ortayakas spazmları zamanla yorucu çünkü daha önce de belirtildiğiyorgunluk katkıda bulunmaktadır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com