| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Jatropha Yağ Özellikleri

Jatropha curcas öncelikledünyanın tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bir kuraklığa dayanıklı küçük ağaçtır . Yaklaşık 50 yıl boyunca beş metre yüksek ve yaşamlarına kadar büyür . Dalları lateks , hava ile temas ettiğinde sertleşen bir sütlü madde içerir. Tohumlar, yaklaşık olarak golf topuboyuttadır ve biyodizel yapılabilir palmiye yağı Benzer sarımsı bir sıvı , nispeten yüksek verimli , üretir. Yapraklar uzunluk ve genişlik olarak 15 cm , pürüzsüz ve 10 cm 'dir. Biyodizel

Jatropha bir kaynak olarak jatropha bir büyük ölçekte üretmek için programlar geliştirmeye başlamıştır biyodizel ve birçok ülkede umut verici bir kaynağıdır . Dünyada petrolaltıncı en büyük net ithalatçısı Hindistan , biyodizel araştırma her yıl 300 milyondan fazla dolar yatırım . 2003 yılında , araştırma umut verici dayalı ,Hindistan hükümeti biyodizel kaynağı olarak jatropha ağaçlar büyüyen ilgilenmeye başladı . Bu araziden 27 milyon dönümlük jatropha tarlaları kurmak için bir program sübvanse . Güney Çin , Tayland , Zimbabwe , Brezilya , Singapur veFilipinler dahil olmak üzere diğer ülkeler hızla izledi .

Kısa sürede keşfedildi , ancak, jatropha her toprakta yetişebilen iken, bu ihtiyacı verimli , iyi sulanan toprak büyük çaplı kullanım için yeterli bir verim elde etmek amacıyla . Sınai bir ölçekte jatropha arasındayağ üretmek amacıyla, yetiştirme yöntemleri geliştirilmiş olması gerekir . Devam eden araştırmaverimini artırmak için yürütülmektedir . Bir San Diego start- up şirketi , SG Biyoyakıt , bu jatropha yağ verimi quadrupling içinyolda olduğuna inanıyor .
Jatropha tarlalarıkurulmadan önce bir Hedge

olarak biyodizel için , jatropha en yaygın kullanımı çitlerin ya da oturma çitler gibi oldu . Değerli bitkileri dikildi , jatropha çitlerin otlayan hayvanlar onları korumak . Onlar da sınır anlaşmazlıkları azaltmak vegüneşten koruma gerektiren bitkiler için gölge sağlamak için kullanılır . Düştü yapraklartoprağıngenel kalitesini artırır solucan aktivitesini artırırken , organik gübre sağlayarak , ayrıştırmak . Kökler yanal yöndeyüzeye yakın büyür ve böylece rüzgar ve su erozyonu önlemek .
Jatropha Gübre ve Böcek

preslenmiş tohum pasta olarak gelen yağ çıkartılmasından kalıntısıdırjatropha ağacı, azot, fosfor ve potasyum açısından zengindir ve tavuk ya da sığır gübresi daha fazla gübre besin maddeleri içerir. Ayrıca böcek ve yumuşakçalar özelliklere sahiptir ve
jatropha Medicinal

jatropha ağacınınkabuğunu kullanır astrenjanlar olarak kullanılan tanen içerir topraktaki kurtlarımiktarını azaltabilirsiniz . Kabuğundan çıkarılan Lateks , Staphylococcus , Streptococcus, ve E.coli 'ye karşı antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Lateks aynı zamanda nedeniyle pıhtılaşma özellikleri kesikler ve morluklar için etkili bir kanamayı durdurucu olduğunu. Macun formundakökü tozu topikal uygulama da , bir anti -inflamatuar olarak harici olarak kullanılır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com