| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Tıbbi Polimerlerin türleri

bir polimer , yüksek molar kütleye sahiptir ve tekrar birimlerinden oluşan bir maddedir . Diğer sentezlendi Bazı polimerler, doğal kimyasallardan yapılır. Bu polimerler, monomerler olarak adlandırılan moleküllerden meydana gelen kimyasal reaksiyonlar yoluyla oluşturulur. Bu monomerler WisconsinÜniversitesi'ne göre , zincirleri katılmak ve form . Tıp alanında , çeşitli ilaçlar için ve çeşitli tıbbi cihazlar oluşturmak için kullanılan plastik malzeme için hem polimerler kullanır. Plastik

çok sentetik polimerler, tıbbi cihazların yapımında kullanılan plastikler bulunmaktadır. Plastik basit ve daha rahat protez kol ve bacaklar oluşturmak için kullanılır olmuştur . Plastikten yapılmış Protezleri daha esnek ve daha düzgün hareket . Plastik gibi metaller ve ahşap gibi diğer yapı malzemeleri , daha patojenler ile kontamine olması daha az olasıdır. Plastik tıp uzmanları tek malzemelerini oluşturmak için izin , yani patojenler ve sıvıları ile kirlenmiş malzemeleri bertaraf edilebilir . Tüpler , şırıngalar ve diğer birçok tıbbi cihazlar plastik kullanılarak yapılır .
Nişasta ve Proteinler

Birçok gıdalar polimerlerdir . Proteinler ve nişastalar hem insanlar tüketmek gerekir polimerlerdir . Amerikalıların çoğu ihtiyaç duydukları daha fazla protein yemek olsainsan vücudu , enerji ve kas kütlesi inşa etmek için protein ihtiyacı . Appalachian State Üniversitesi göre , sporcular ve diğer aktif insanlar normalden daha fazla protein gerekir. Insanlar protein eksikliği sorunum olduğunda , protein takviyeleri tıbbın bir formu olabilir . Bir polimer
Selüloz

Selüloz doğal bir maddedir . Bu , örneğin sodyum fosfat , selüloz ve hidroksipropil selüloz gibi ilaçları yapmak için kullanılır . Sodyum selüloz fosfat MarylandÜniversitesi'ne göre , gelişmekte olan böbrek taşları tutmaya yardımcı , idrarda yüksek kalsiyum seviyesini düşürür .
Polietilen

Polietilen glikol bir polimer olduğunu bir müshil olarak hizmet vermektedir . Bu kabızlık tedavisinde yardımcıdışkı , sumiktarını artırır bir müshil olduğunu . Bu ArkansasÜniversitesi'ne göre , daha sık ve daha kolay bağırsak hareketleri neden olur . Bazı sürümleri kolonoskopi öncekolon temizlemek için kullanılır .
Strafor

Sodyum polistiren hiperkalemiayı davranır bir polimer ,kanda potasyum aşırı miktarıdır . İnsan vücudu genellikle çok hassaskandaki potasyummiktarını düzenler , böylece potasyum düzenleyen bir yetersizlikböbrekler ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir . Bu ilaçhastaya reçete vedoktor MarylandÜniversitesi'ne göre ,ilaç kullanımı ile ilgilihasta talimat verir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com