| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | kemik Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kemik Kanseri Bilgileri

Kemik kanseri senin kemiklerinin içindekidokuyu yok tümörler neden olur . İyi huylu tümörler malignite daha sık görülür . İyi huylu tümörler büyümek için bir eğilim var ve sağlıklı kemik dokusu sıkmak olabilir . İyi huylu tümörler de vücudun diğer bölgelerine yayılır yok . Kemik kanseri nadirdir . Amerikan Kanser Derneği'ne göre, yaklaşık 2570 Amerikalı bir yılhastalık tanısı ve yaklaşık 1.470 ölecek . Kemik kanseri yetişkinlere oranla çocuklara eziyet olasılığı daha yüksektir . İlköğretim Vs . Metastatik

Birincil kemik kanserikemik içinde gelişen kanser türüdür . Metastatik kanser gibimeme veya prostat gibi , başka yerlerde gelişir , ama sonra kemik veya eklem yayılır, kanser olduğunu. Mayo Clinic göre , sizin kemiklere metastaz yapmış kanser olsa bile ,kanser hala bu tür prostat kanseri veya meme kanseri gibi kökensitesine , sevk edilecektir . Eğer kemik kanseri kendisini daha metastatik kemik kanseri olasılığı daha yüksektir .
Kemik Kanseri

primer kemik hastalığınıngelişmesi kalıtsal nedeniyle olabilir neden olur. Gibi çoklu exostoses gibi kalıtsal koşullar ile çocukların kemik kanserine yakalanma riski daha yüksektir . Birden exostoseskemiğindış kısımlarında kıkırdak darbeoluşumları vardır . Radyasyon ya da anti-kanser ilaç tedavisi yüksek dozlarda da birincil kemik kanseri yol açabilir. Amerikan Kanser Derneği'ne göre , çocuk radyasyon tedavisi veya anti - kanser ilaçlar ve yüksek doz primer kemik kanserigelişimine " daha duyarlı " vardır .
Belirtileri

kemik kanseri ile ilgilien göze çarpan belirtiler

kemiklerinin içindeki ağrıdır. Kemik kanseri vücudun diğer bölgelerinde gelişebilir olsaMayo Clinic göre , bu türkol ve bacaklarda gibi uzun kemiklerin , daha yaygındır . Kemik kanseri diğer belirtiler eklem şişme ve iltihaplanmayı , aşırı yorgunluk , ciddi kilo kaybı, kansızlık ve ateştir .
Komplikasyonlar

Kemik kanseri büyük ölçüde kemikleri zayıflatabilir , olabilir kırıklarına daha duyarlı hale getirmiştir. Kanser senin organlara yayılır , bu organın fonksiyon bozukluğuna sebep olabilir . Kanser akciğerlere yayılan eğer Örneğin, akciğer komplikasyonları gelişir. Nefes almak mümkün olmayabilir , ya da herhangi bir fiziksel aktivite yapmadım zaman kendinizi uygulamakla konum gibi hissedebilirsiniz . Ağrı Eğer devam normal faaliyetlerinden inhibe olacak kadar şiddetli olabilir . Osteomyelit gibi enfeksiyonlar sık görülür . Osteomyelit ateş , titreme ve ağrıya neden olan bir kemik enfeksiyonudur.
Tedaviler

Mayo Clinic göre , kemik kanseri tedavisi " ameliyatıen yaygın olanıdır ." Kemik kanseri metastaz değilse,etkilenen kemik veetkilenen kemik çevreleyensağlıklı kemik parçası silinecektir . Bir vericiden bir yapay cihazı ( protez ) ya da kemik nakli daha sonra çıkarıldıkemik için değiştirilir. Radyasyon ya da kemoterapi gibi kanserli hücrelerin herhangi bir işaret ortadan kaldırmak için gerekli cerrahi işlemden önce ya da sonrasında olabilir. Kanser şiddetli değilse bazı durumlarda gerekli tedavisadece formu kemoterapi olabilir .
Destek

kanser herhangi bir biçimdetanı duygusal ve fiziksel olarak drene . Bu zor zaman size yardım etmek için arkadaşlarınızla ve ailenizle birlikte kendinizi çevreleyen önemlidir . Güçlü bir başa çıkma mekanizması bezgin hissediyorsanız size yardımcı olabilir . Ulusal Kanser Enstitüsü ve Amerikan Kanser Derneği destek için ek hizmetleri sağlayabilir . Günlük Kuvvet sorulara cevap yardımcı ve size yardım sunabilir kemik kanseri kurtulan ile irtibata alabileceğiniz bir destek grubudur.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com