| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | gırtlak Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yemek borusu kanseri belirtileri tanımak nasıl

Özofagus kanseriyemek borusu ,mideağzı bağlayantüp içinde bulunan bir kanser veya tümoral büyüme. Yemek borusu kanserleriboğaz alanı mide açılması için , borunun herhangi bir uzunlukta saldırabilir. Özofagus kanserininnedeni bilinmemektedir, ancak riskler sigara ve içki ile arttığı bilinmektedir . Genç yetişkinler dehastalığa sözleşmeli olsa daha sık kadınlara göre erkeklerde bulunan , özofagus kanseri genellikle 60yaşın üzerindeki erkek ya da kadın musallat . Bazı tümörlervücudun başka bir yerden ikincil yayılması neden olabilir rağmen yemek borusu kanseri çoğu türleri , kaynağı orası . Erken tedavi iyileşme şansını artırır ve kısa sürede yemek borusu kanseri belirtileri tanımlamak için neden önemli olduğunuvücudun diğer bölgelerine yayılmasını önleyebilir . Talimatlar 1 vücudunuza dinlemek içinzaman ayırın


. Erken kanserleri her bireyinvücuttaki değişimin işaretleri erken tanınması içinanahtar normal normal veya değil ne olduğunu anlayarak , fark veya teşhis etmek zor olsa da. Yemek borusu ile yanlış bir şeyilk işaretlerinden biri yutmada zorluk olduğunu. Sorunilk işareti , aile doktorunuzu ziyaret yüzden .
2.

yutmak zaman nasıl hissettiğini dikkat edin Bu zorluk , kademeli kötü büyür . Bu acı nedir? Ağrı ya da rahatsızlık değişiklik mu yiyorsun veya aşağı yalan ve yutma olduğunuzda ? Özofagusastar herhangi bir değişiklik yutma sırasında duyumlar değişiklikler istemi , bu yüzden farklı bir şey gibi görünüyor zaman not almaya devam ediyor .
3

Bildirimi öksürükler . Normalden daha fazla öksürükakciğerlere ulaşmasıyemek borusu ve bronşiyal tüplerin tahriş başka bir işaretidir . Yemek borusu ülserleri büyümeleri nedeniyle bir öksürük kronik olabilir ve zaman geçtikçe daha da kötüleşecek. Bazen , bireylerin kan öksürükle olabilir .
4

sesini dinleyin . Normalden daha derin , ya da pürüzlü mi ? Özofagus kanserises olursa olsun ses tellerinizi dinlenmek ne kadar boğuk büyümesine neden olabilir .
5

genel fiziksel durumuna dikkat edin . Kronik yorgunluk ve halsizlik kanser nedeni duygular gibi hastalıklar . Bazen , uyku hiçbir miktar yeterli görünüyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]