| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Uyuşturucu Yan Etkileri

Opiatlar yasadışı uyuşturucu ve ilaçlar sayılabilir maddeler kontrol edilir . Ayrıca narkotik opiatlar olarak da bilinen , tipik haliyle kötüye sonucu en ciddi yan etkileri olan , bir dizi üretebilir.
afyon haşhaş
Kaynak

Opiatlar edilmektedirhaşhaş bitkisinin doğal bir yan ürünü olan afyon , elde edilen ilaçlar .

kullan

Opiatlar anestezik ve analjezik gibi meşru bir tıbbi kullanımının olması ; bazen öksürük ve ishal tedavisi için reçete edilmektedir . Kodein, Demerol , morfin , hap ve Vicodin tıbbi afyon yaygın örnekler ; eroin yasadışı uyuşturucu olduğunu.
Etkileri

Uyuşturucu etkisi zevkli duygulanımlar , ağrı , ve onlar uyku neden olabilir içerir . Opiatlarbeyin ve vücutta uyuşturucu reseptörleri ile bağlanarak etkilerini üretirler .
Yan Etkileri

Uyuşturucu yan etkiler kabızlık , yorgunluk , baş dönmesi , anksiyete , dar öğrencileri arasında, kaşıntı , titreme , spazmlar , terleme , halüsinasyonlar ve deliryum .
Tehlike

Alışılmış uyuşturucu kullanımı büyük ve daha büyük dozlarda alarak yol açabilir , bağımlılık ve hoşgörü neden olabilir bu doz aşımı ve ölümle sonuçlanabilir . Kronik uyuşturucu kullanımı .
Alerji

Opiatlar , kaşıntı, alerjik reaksiyonlara neden şişme , döküntü olabilir yetersiz solunum , koma ve kardiyak arrest gibi yan etkilere neden olabilir ve nefes darlığı .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com