| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Skull & Tüberküloz

tuberculosisin bakterilerin neden olduğu kronik bir enfeksiyon hastalığıdır . Çünkü kronik doğası , bu hastalık yüksek morbidite vardır . Bugelişmekte olan dünyanın birçok yerinde önemli bir ölüm nedenidir ve ayrıca sıklığı nedeniyle HIV enfeksiyonlarının daha yüksek oranlar bile 2010 yılı itibarıyla gelişmiş ülkelerin artan bir eğilim görmektir . Bulunduğu

Tüberküloz siteleri neredeysevücudun herhangi bir bölümünü etkileyebilir . Bunların arasında en yaygınakciğerleri olduğunu . Tüberküloz Diğer sitelerkarın , lenf düğümleri, genitoüriner sistem , deri , beyin ve iskelet sistemi olabilir .Kemikleri Kafatası

Tüberküloz
Tüberküloz değil nadir bir durumdur , ancak bukafatası gibi yassı kemiklerin tüberkülozdiğer kemikler ile karşılaştırıldığında çok daha az oluşur . Kafatasının Tüberküloz kemik tüberküloz vakaların yaklaşık yüzde 1 görülür. Orada Literatürde kafatası tüberküloz oluşum çeşitli vaka raporları vardır ve bu raporlar kafatası tüberküloz farklı şekillerde kendini göstermektedir olduğunu göstermektedir .
Oluşumu

olay genel olarak akciğer ve boyun lenf düğümleri - kafatası kemikleri tüberkülozun başka sitelerde birincil enfeksiyon varlığı ile , doğada ikincil olarak kabul edilir . Çünkü ay için birçok hafta boyunca semptomların ortaya çıkması ve diğer kemik kıyasla kafatası enfeksiyonunadir , bu hastalık her zaman en az doktora hastanın ilk sunumu sırasında düşünülmektedir. Olguların çoğunluğunda , enfeksiyon birinci kafatasının iç tablo ortaya çıkar, ya da bozulması ve kafatası kemikleri sekestrasyonuna neden olabilir veya olmayabilir , daha sonra , dış tabloya yayılır ve sonunda delik oluşur.

Effects /Komplikasyonlar

Soğuk apse veya fistül oluşumukafatası bones.The lezyonlar oluşabilir tek olabilir veya birden çok olabilir . Bu, ön etmoid veya sfenoid kemik kafatası etkileyebilir . Osteolitik ( kemik litik lezyon ) lezyon gibi tüberküloz sunum da rapor edilmiştir . Enfeksiyon gibi başkahastalıkciddiyetini artırabilirmenenjlerin ve beyin gibi intrakranial bölgelere yayılabilir.
Risk Faktörleri

Birçok durumda , kemik tüberküloz bir kafa travması geçiren hastalarda bir süre sonra rapor edildi . Kafatası tüberküloz vaka daha erkeklerde bildirilmiştir . Kafatası tüberküloz da yaygın ( askeri ) tüberkülozlu hastalarda bildirilmiştir . Bu tür kronik diyaliz , kortikosteroid tedavisi ya da HIV enfeksiyonu gibi bağışıklık azalma koşulları olan hastalar ,kafatası kemikleri dahil tezahür tüberküloz daha fazla şansı var .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com