| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Shigella için test nasıl

Shigella veya Shigellosis , ishale neden olan bakteriyel bir enfeksiyondur . Ishal kanlı olması için alışılmadık bir durum değildir . Shigella en sık 2 ve 4yaş arası çocukları etkiler , ama herkes bunu elde edebilirsiniz . Yaz aylarında en sık görülen bu enfeksiyon , shigella içeren virüslü dışkı veya kanalizasyon ile doğrudan temas ve sonra doğru el yıkama tekniklerini ve temel sanitasyon uygulama olmayanlar tarafından iletilir . Mayo Clinic göre, shigella laboratuvar testleri ile teyit edilir ve doktorlar sadece ağır vakalarda veya Shigella ilekişinin zaten zayıf bir bağışıklık sistemi varsa ilaç reçete nedenle , dirençli antibiyotik olabilir . Talimatlar 1 gönderilmeden zaman shigella izlediğigenel bir ders öğrenin


. Bir Shigella enfeksiyonu tipik maruziyet iki gün içinde başlar , yaklaşık bir hafta sürer ve bu kan veya mukus olabilir ishal yanı sıra , çocuğunuzun ateşi karın krampları yaşayabilirsiniz ya da çalışabilir . Çocuğunuz susuz olur veya 101 F ya da daha yüksek bir ateş varsadoktorunuzu arayın .
2

iyi hijyeniyi korunma olduğunu shigella sözleşme içinrisk faktörleri konusunda kendinizi eğitin , ama akılda tutmak ; Gelişmekte olan ülkelerde bu Shigellazaman ve bakım çoğu alınmalıdır mevcut olduğu kabul edilmelidir. Böyle bir askeri kışla , çocuk bakım merkezleri ve bakım evleri gibi Grup ayarları shigella salgınları için ortak kaynaklarıdır . Eşcinsel ilişkilerde erkekler de shigella sözleşme için daha yüksek risk altındadır .
3 Doktorlar bir laboratuar testi ile shigella nedenbakterileri tespit edebilirsiniz .

Çocuğunuz zorluk kalıyorum yaşıyor eğertoplum içinde ya da diğer shigella durumlarda farkında iseniz shigella onaylamak için doktorunuzla bir randevu planlayın sulu ve yüksek ateş çalışıyor ; Hastanede intravenöz sıvı gerekebilir. Enfekte taburenin üzerinde laboratuvar testleri Shigella bakteri ve diğer testlerinvarlığıdoktor varsa , antibiyotikler gerekli olan ne belirlemek yardımcı olabilir belirleyebilir . Bu sayı nedeniyle test ile teyit ya da tıbbi müdahale almak değil hafif enfeksiyonlarda 20 kat daha yüksek olabilir ama Shigella yaklaşık 14.000 vaka ,Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl rapor edilmektedir .
4

reçete antibiyotik alın , gerekirse , bir kaç gün ileshigella enfeksiyonu kısaltmak veya bir shigella salgını durdurmaya yardımcı . Her ikibelirtilerini şiddetlendirebilir , çünkü böyle Imodium veya Lomotil gibi over- the- counter ilaçlar ileishal tedavi etmeyin . Doktorlar yetişkin veya ampisilin , Rocephin , Septra veya Bactrim için siprofloksasin reçete olabilir ; Bütün ilaçları bitirmek .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com