| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | Güvenlik Traveling |

Sağlığı ve Hastalıkları

Asansör Kapı Yaralanmalar

asansörler en güvenli ulaşım modları arasında iken , yolcular tarafından yapılan yanlış bakım ve hataları yaralanmalar ve hatta ölümlere yol açabilir . Bu makale ciddi asansör kapıları yaralandı olasılığı endemografik ilgili bilgi içerir - children-- ve aynı zamanda asansör bağlı ölümlerin , sorumluluk ve güvenliği Asansör ilişkin bazı kurallar anlatılır . Bir asansör kontrol paneli

Çocuklar

asansör yaralanmaları çocuklar tarafından sürdürülür En ciddi . 1990 ve 2004 yılları arasında , 29.030 çocukABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu göre , acil oda dikkat gerektiren asansörler tarafından ciddiye yaralandı . Bu yaralanmaların çoğu çocuklar üzerinde kapanış asansör kapıları kaynaklandığı vekollarda ve ellerde morluklar, sıyrıklar , burkulma ve incinmeler oluşuyordu . Kafa yaralanmaları da daha genç 4 yaşındaki çocuklar için yaygın idi .

yaralanmalarınçokluğu , yüzde 26 , genelde yürüyüş ve olmaya başlamışlardır 1 ve 2 yaşındaki çocuklar tarafından sürdürülmüştür daha bağımsız ancak bu asansör kapıları yarattığı gibi birçok risklere habersiz . Çocuklar genellikle yetişkinlerineylemleri taklit beri, yaralanma ile sonuçlanan , bir asansör kapısını engellemek için deneyebilir . Çocuk Yaralanmaları
Önleme

büyük çoğunluğu bu yaralanmaların bunlardan sadece yüzde beş asansör arızasonucu olmak , önlenebilir vardı . Eğer çocuklarınız varsa , onlar içinde veya asansörlerde yakın olduğunuzda onları yakından denetleyecek tavsiye edilir ve bir düzgün ve güvenli bir örnek teşkil etmek içinasansör kapı engelleme kaçınmalısınız .
Asansör - İlgili Ölümler

1992-2003 dönemini incelendiğinde İşgücü İstatistikleri , Bürosu tarafından yayımlanan bir çalışmada, çalışmaTüketici Ürün Güvenliği tarafından yürütülen işteyken asansör kullanılan yolcular arasında 68 asansör ilişkin ölümlerin rapor Komisyonyolcular iş değil iken oluştu 56 asansör bağlı ölümlerin bildirdi .
bir asansör kapısı açıldığındaişle ilgili ölümlerin

Onsekiz oluştu ama hiçbir asansör mevcut idi . Kilitler Bunu önlemek gerekiyordu , onlar her zaman etkili değildir . Ölümcül yaralanmalar daasansör kapısının içinde veyaasansör kapısı ve şaft arasına sıkışmış olmaktan neden olabilir . Bir yolcu muhtemelen bir düşme ve ölümle sonuçlanan , onlara yana yatarsa ​​Asansör kapıları da erken açabilirler .
Sorumluluk

yaralanma ile sonuçlanan ihmal neden ise bir asansör arıza , sorumluluk korumak veyaasansör kontrol sorumlukişi veya şirket düşüyor . Devlet hukuku genellikle böylece yolcuların yaralanma güvenli olmasını sağlamak , işletme veasansör bakımı makul özeni bir asansörün sahibi veya operatör üzerinde bir görev empoze edecektir . Apartman ev sahiplerinin binalarıkiracıları iyi olanların yanı sıra kiracıların misafirler için , güvenli ve bakımlı olmasını sağlamak için benzer yükümlü olabilir .
Güvenliğiniz İçin

en asansör ilgili yaralanmalar yolcuların neden olduğu için , size yaralanmasını önlemek yardımcı olabilir aklınızda birkaç yönergeleri tutmak tavsiye edilir . Giren veyaasansör çıkmadan önce,asansörzemin ile aynı seviyede olduğundan emin olmalısınız . Siz girin veya kapılar kapanıyor sırasında bir asansör çıkmak için çalışmamalı, ve açık ziyadekapılarını kendiniz engellemekapıyı tutmak için" açık kapı " düğmesini kullanmanız gerekir . Senasansör kapıları yalın olmamalıdır . Kapıların açık bol giysiler tutun. Asansör kapıları açmayın ya da aksi sıkışmış iseniz,alarm düğmesine basınız ziyade açıkkapıları zorlamak için çalışmalıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com