| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | diş Temizleme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Derin Diş Temizleme içinNedenleri

Derin diş temizliği de ölçekleme ve kök yüzeyi olarak bilinir ve diş eti hastalığı mevcut olduğu zaman yapılır . Dişeti hastalığının iki ana aşaması vardır : onlarhasta fırçaları ya da yiyor zaman kanamaya böylece plak ve tartardiş etlerini kurmak ve tahriş zaman gingivitis oluşur . Dişeti hastalıkları tedavi edilmezse giderse ,diş etleri iltihaplı olmak ve cepler oluşturmak içindişlerin uzak indirebiliriz . Bakteriyel plak , bu ceplerindeeti çizgisinin altında oluşturmak ve periodontal hastalığa neden başlayabilirsiniz . Daha ileri aşamalarda , derin diş temizliği periodontal ameliyat öncesi bir ön tedbir olabilir . Plak ceplerindeeti çizgisinin altında kurar gibi Dişeti Hastalıkları

Başlıyor Nasıl , o tartar olarak da adlandırılan hesabı oluşturmak içinağzına diğer mineraller ile birleştiriyor . Bu maddediş ve köklerine tutunarak , sert ve kaba . Bu daha da plak için daha kolay bu alanlarda oluşturmak için ve daha fazlacepler genişletmek hale getirir . Zor ulaşılabilecek tartar kaldırmak için temizlik derin diş olmadan ,diş ve kökleri de bozulabilir . Meydana gelen bu aşamaya önlemek için denemek için , derin temizlik karar verebilir bir diş hekimi gerekli .
Nasıl Tartılma ve Kök Planlama İşleri

Ölçeklemekazımahareketidir dişlerin kapalı hesapdişler ve köklerindenplak birikimini kaldırmak için . Bu el aletleri ve ultrasonik araçlar bir kombinasyonu ile yapılır . Bu araçlar genelliklebölgeyi soğutmak vegevşeyen parçacıkları yıkayacak plak ve tartardiş kapalı ve su bazlı bir sistem vurmak için bir donuk uçlu , titreşimli bileşeni kapsamaktadır.

ölçeklendirme süreç genellikle bırakabilirsiniz kaba birdiş yüzey , yani rendeleme kalan hesabıkökleri pürüzsüz ve kaldırmak için aynı anda gerçekleştirilir. Diş etlerinikökleri sağlar Düzeltici tahriş potansiyeli olmadan iyileşmek teşebbüs etmek . Onlar iyileşmek ,diş etleri daha az şişmiş olacak veceplerdişlerin etrafında yeniden sıkın başlayacak . Bu durumdadiş etleri vedişler arasındaideal bir alan 1 ila 3 milimetre veya 0,034-0,118 inç.
Rahatsızlık ve Zaman Yatırım

cep derin ,uzunprosedür almak vedahadoktorunun rahatsızlık olacaktır . Rahatsızlıkhastanın tamamen bağlıdır , ve tüm ağrılı olmayabilir . Bazı hastalar sadecekazıma duygu ve belirli bir rahatsızlık yaşayacak . Diş hekiminiz rahatsızlık hafifletmek için yöntemler tavsiye edebilir .

Derin diş temizliğidişeti hastalığı ve hasta tercihişiddetine bağlı olarak , bir ziyareti sırasında dörtte biri , yarısı veyatamamı ağız yapılır. İlk ziyareti nedeniyle genellikle hesabı birikimmiktarı uzun sonraki ziyaretlerde daha sürer ve birkaç küçük randevuları içine kırılmış olabilir .
Takip
Dişeti hastalığı tedavi edilebilir
doğru ağız hijyeni vediş hekimine düzenli ziyaretler ile .

derin temizleme sonra , diş etleri birkaç gün boyunca boğaz veya sıcak duyarlı ve soğuk olabilir . Diş hekimiağrıyı azaltmak için over- the-counter ağrı kesiciler tavsiye ederim . Hastalarhassasiyeti yönetmenize yardımcı olmak için hassas dişler için diş macununa geçiş yapabilirsiniz . Diş hekiminiz ayrıca tedavi sonrası kullanım için bir antiseptik gargara sağlayabilir .

dişçi aksi talimat sürece , hastalar fırça ve her zamanki gibi ipi gerekir. Dişeti iyileştiğinde ise minör kanama birkaç gün boyunca oluşabilir . Aşırı kanama geçiren hastalar , şişme veya ağrıdiş hekimine başvurmalısınız

Dişeti hastalığı sadece gitmez . ; tekrar temizleme işleminidiş eti iltihabı hastalığının şiddeti göre daha önceden belirlenmiş aralıklarla gerekli olacaktır. Köklerine zarar geri dönüşü olmayan , ama diş eti hastalıkları zaman yakalanmış ise , kolayca yönetilir ve bazı durumlarda , geliştirilmiş .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com