| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Lap Band CerrahisiDezavantajları

Obezitedünyada insanların giderek artan sayıda bir sorundur . Obezite için bir çözüm gıdavücudun alımını ve bazen besinleri absorbe etme kabiliyetini kısıtlayan kilo kaybı cerrahidir. Kilo kaybı cerrahi popüler bir formu olarak da bilinen laparoskopik mide bandı, bir " tur grup cerrahi . " Kilo kaybı cerrahi diğer formları aksine , tur grup cerrahi geri dönüşümlüdür . Ancak, sizin için doğru olan tip kilo kaybı cerrahi karar vermeden önce bilmeniz gereken tur grup cerrahi dezavantajları vardır . Süreç

tur grup cerrahi sırasında , ayarlanabilir bir bant bir üst ve alt bölüme bölünerek ,mide etrafında yerleştirilir . Üst bölüm yiyebilir gıda miktarını kısıtlayan küçük bir çıkış ile bir kese haline gelir . Sizin kadar yemek yiyemem yana , kilo kaybedersiniz . Bant sıkılır ya gevşetti , size daha fazla kilo vermek istiyorsanız veya daha fazla yemek yemek mümkün olması gerekiyorsa . Ayrıca tamamen kaldırılabilir .
Zayıflama

tur grup cerrahi bir dezavantajı kilo kaybı cerrahi diğer türleri daha az kilo kaybı üretir olmasıdır . Mideyi yeniden kilo kaybı ameliyatları vücudunuzun yemekmiktarını kısıtlayan yanı sıra daha az besinleri absorbe yapmak . Bu, bu ameliyatları tur grup cerrahi fazla kilo kaybı daha büyük miktarda üretmek anlamına gelir. Tur grup cerrahi alır bir kişi , ortalama , onun aşırı kilo % 40 kaybedersiniz ; gastrik bypass ameliyatı olan bir kişinin aşırı kilo , ortalama % 60 kaybedersiniz . Kilo kaybı da gastrik bypass cerrahisi ile daha yavaş.
Diyet

Mide bandı ameliyatı ölçüde diyet değiştirebilir . Mide çıkış çok küçük olduğu için , bu tür mısır , patlamış mısır , ravent , kuşkonmaz , ananas , fındık ve diğer tıknaz gıdalar gibi tur grup cerrahi sonrası gıda belirli türleri , yemek mümkün olmayacaktır . Ayrıca kırmızı et , makarna ve taze ekmek easting sorunları olabilir . Tüm bu gıdalarmide çıkışını engelleyebilir . Diğer gıdalar tıkanmayı önlemek için iyice çiğnenen olmalıdır . Sen sadece küçük , kesinlikle planlanan yemek yemek mümkün olacak , ve size yemek ile sıvı olması mümkün olmayacaktır .
Yan Etkileri

olabilir tur grup cerrahi komplikasyonlar . Bulantı ve kusmabandın gevşemesini gerektiren ,cerrahi sonrası oluşabilir . Ameliyattan sonra , enfeksiyon veya kanama varsa yara olabilir . Gastrik bant kayma ya da söndürün , ya da skar dokusumide çıkışı kapalı boğulma ,bant etrafında oluşturabilir yapabilirsiniz . Mide kese de daha fazla gıda ve aksak kilo kaybı sağlayan , büyütebilirsiniz . Ancak, tur grup cerrahi hala kilo kaybı cerrahi diğer formları daha komplikasyonu daha az riski vardır .
Yaşam

herhangi bir kilo kaybı cerrahi sonra, sıkı bir uymalıdır sağlıklı bir diyet ve egzersiz planı . Eğer sağlıksız yemek yemek ve sedanter yaşam tarzı neden varsa, yetersiz kilo kaybı sonuçlar bekleyebilirsiniz . Onlar yiyecekyanlış türde yemek ise tur grup hastaların da ağrı ve utanç verici yan etkileri yaşayabilirsiniz , ve aşırı yemek yeme , aynı zamandamideninbantlı -off kısmını büyütebilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com