| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Obezite Cerrahisi için Anestezik Kuralları

Obezite cerrahisi veya kilo kaybı cerrahi , morbid obez hastalar için tüm cerrahi prosedürleri kapsar . Bu prosedürler , gastrik bypass ve mide bandı işlemleri içerir. Anestezi ameliyatı geçiren obez hastalar için bir risk oluşturmaktadır . Buanestezi süreci anlamak ve tartışmak için önemli olduğunu vepotansiyel risklerin farkında ve ne olacağını bilmek böylece doktor ve ameliyat öncesi anestezist ile herhangi bir soru veya endişeniz . Cerrahi öncesi

doktorunuzla öncesinde ameliyat tarihinden ileanestezi süreci hakkında herhangi bir soru veya endişeniz tartışın . Birçok hastane ve obezite cerrahisi klinikleri bile size işlem öncesi anestezist ile karşılamak için izin verir . Eğer kalp problemleri , karaciğer sorunları , diyabet, yüksek tansiyon , uyku apnesi ve dejeneratif eklem hastalığı da dahil olmak üzere , doktorunuza herhangi bir diğer tıbbi koşulları açıklayın . Eğer herhangi bir ilaç alerjileri , doktorunuz farkında olun. Over- the-counter veya reçeteli ilaçlar , vitaminler ve size ameliyattan önce doktorunuza almak takviyeleri herhangi tartışın . Bazı ilaçlaranestezi ile müdahale edebilir ve doktorunuz operasyondan önce bazı ilaçlarındoz durdurmak veya değiştirmek için size tavsiye edebilir .
Anestezi Süreci

Genel anestezi kullanılır obezite cerrahi işlemler için . Buişlem sırasında tamamen uykuda olacağı anlamına gelir . Size işlem içinhastane veya klinikte geldiğinizde , bir hemşire kol ya da elinizde bir IV koyacaktır . Anestezi senin IV yoluyla teslim edilecektir . Sizin IV ayrıca antibiyotikler , kas gevşeticiler , ameliyat sırasında ve sonrasında ağrı kesici ve anti - bulantı ilaç vermek için kullanılabilir olacaktır .

Ameliyathanede kez ,anestezi uzmanları için monitör sizi eklenecektir kalp ve akciğer fonksiyonlarını kaydedebilirsiniz . BIS denilen bir makineprosedürü sırasında anesteziderinliği izlemek ve kontrol etmek için alnına eklenecektir . Eğer bir solunum maskesi ile saf oksijen verilecek veanestezi sizin IV yoluyla tatbik edilecektir . Eğer güvenli bir şekildeameliyat sırasında oksijen almak, böylece Genellikle , bir nefes borusu nefes borusu yerleştirilir . Solunum tüpü uyanmadan önce genellikle kaldırılır , ancak ameliyat tamamlandıktan sonra , bazı durumlarda ,anestezi uzmanları nefes ile size yardımcı olmak için onu terk edecek . Son 75 ila 90 dakika arası

Çoğu obezite ameliyatları . Sentüm prosedür uykuda olacak . Senin ameliyat tamamlandıktan sonra ,anestezi durdurulacak vekurtarma odasında uyanmak başlayacak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com