| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | alternatif Tıp | Iridology |

Sağlığı ve Hastalıkları

Iridologists Hakkında

iridologistsöğrenci , iris vegözlerin akı analiz ederek müşterilerine olası fizyolojik sorunları tespit etmekyeteneğine sahip iddia edilmektedir . Gözleri ve standart bir grafik ile bir karşılaştırma yakın incelenmesi yoluyla ,iridologist gibiiç organları veya bezleri gibivücudun çeşitli bölgelerinde hastalık belirlemeye çalışır. Iridology ABD'de alternatif tıp alanında bazı tarafından kullanılan bir tanı yaklaşımdır ve Avrupa'da yaygın olarak uygulanmaktadır. Fonksiyon

iridologist yakındanöğrencinindoğal şeklini inceler , yamalar veirisin içinde işaretler ve desenler boşluklar , collarettes , radyal vegözüngerçek renk içindeki diğer ayrıntıları denir . Iridologists iris kısmı vücut içinde ki özel bir organ veya doku ile karşılık gelen gösterir sol ve sağ göz hem de detaylı bir şema kullanır. Fizyolojisine ek olarak ,gözkonununkişilik ve davranış içine anlayışlar vermek düşünülmektedir . Iridology sadece tanı için kullanılan ve hiçbir tedavi sağlar .
Tarihçe

hastalık tespit ve hastalık gerifazla bin yıl gitmek kökleri içiniris kullanma eski Keldaniler ve Çin ve Japon tıbbında daha modern kullanımları vardır. Modern iridology18. yüzyılda başlayan ve20. yüzyılınbaşından etrafındaABD'de uygulamaya geldi . Iridologymevcut Amerikan tıbbi kuruluş tarafından meşru bir tıbbi yaklaşım olarak tanınan , ancak tıp alternatif yaklaşımlar kullanan birçok kişi arasında popüler değil .

Iridology başka bir şekilde tespit edilememiştir spesifik hastalıkların erken tanısını sağlamak düşünülmektedir . Klinisyenler özellikle nedeniyle , kan çizim biyopsi alınmasına veya keşif ameliyatı yapmadanvücuda içgörü sağlamak için onun yeteneği için bu non-invaziv uygulama kullanır. Bir sınav parçası olarak kullanılan yararlı bir araç olarak birçok görünümü iridology . Iris tarafından sağlananipuçları gelişmiş tanı cihazları ile daha ayrıntılı olarak incelenebilir .
Türleri

tek büyümüştür iridology temelde iki farklı okul vardır felsefe . Dünya Savaşı sırasında Amerikan iridologistsiki yaklaşım birbirinden büyümeye neden , Alman iridologists tarafından yapılanaraştırmaya erişmek için koyamadık . Dolayısıyla iridologyAmerikan ve Avrupa formlarınınodak ve yaklaşım farklıdır . Bu aynı zamandaABD ve Avrupa arasındaki önemli ölçüde farklılık tıpsiyasi ve felsefi yaklaşımların bir fonksiyonudur .
Hususlar

Iridology çalışmanın çok dar bir alandır ve herhangi bir tür kürleri , tedavi, teşhis ya da sunmak için bir uygulayıcısı hak etmez . Tıbbi yardım ile ilgiliyasaları çok sıkı ve bir iridologist uygun bir lisans almamışsa o sadece eğitim bilgi vermek için izin verilir . Bir iridologist danışmadan bueğitim , arka plan vesağlayıcının itibar farkında olmalı ve sadece bu ve ilgili tıbbi kriterleri inceledikten sonra bir karar vermesi gerekiyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]