| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | uyuşturucu bağımlılığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Alkol Bağımlılığı Bilgileri

Uyuşturucu BağımlılığıUlusal Enstitüsü alkol bağımlılığı belirli , teşhis hastalık olduğunu bildirdi . Bir alkol bağımlısı alkolgeçmiştebağımlısı zarar veya yaralanmaya neden olsa bile , alkol yalvarır. Sonuçları

Alkol bağımlılığı hamile tiryakisi gelişmekte olan fetüse zarar ve kanser , inme ve karaciğer hastalıklarına yakalanmabağımlının riskini artırabilir . Bağımlılık da birbağımlının kişisel ilişkiler üzerine otoyol veiş işlev yeteneğini alabilir .
Tedavi alkol bağımlılığı için

iyi tedavi içinbağımlısı için tamamen içme durdurmak . Bağımlıları sık sık içme geri keserek kendi içme sorunlarını çözmek için çalışacağız , ama bir gerçek bağımlısı ne kadar içecekler kontrol edemez .
Destek

Uzmanlar düşünün alkol bağımlılığı kurtarma bir ömür boyu çaba olması . Başarılı bir alkol bağımlılığı kurtarma planı aile, arkadaşlar , sağlık personeli ve diğer kurtarma bağımlıları desteği içerir . Adsız Alkolikler gibi akran destek grupları bir sponsor --- kendini bağımlılığı ve iyileşme yaşadı ve iyileşmesürecindebağımlısı rehberlik edebilecek biri .

Ileeşleştirmek bağımlısı olabilir

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]