| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | HIV AIDS |

Sağlığı ve Hastalıkları

HIV /AIDS ile Cope nasıl

HIV , insan bağışıklık eksikliği virüsü demektir . Bu Edinilmiş Bağışıklık Yetersizliği Sendromu ya da AIDS'e neden olan virüstür . HIV /AIDS ile yeni ilaçlar insanlar sayesinde daha uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayan , ancak başka kronik sağlık durumu ile başa çıkmak için öğrenme gibi , HIV /AIDS tanısı ile başa çıkmak için öğrenme , oldukça zor olabilir . HIV /AIDS ile başa çıkmak için öğrenmek için okuyun. İhtiyacınız olacak şeyler HIV /AIDS servis organizasyonu
Psikiyatrist veya doktor ofisinde ya da kamu sağlığı kliniğine gibi destekleyici arkadaşlarınızın
HIV testi sitesi
Daha Talimatını Göster

danışman
Tanı
1

KABUL risk faktörleri önce. Risk faktörleri korunmasız kadın - erkek ya da kadın-erkek, cinsiyet , enjeksiyon ilaçları kullanırken iğne paylaşımı , tecavüzkurbanı olmak ve sağlık bakım sağlarken yanlışlıkla bir iğne ile kendinizi yapışmasını sahip bulunuyor .
2

test alın . Ev testler mevcut olmakla birlikte , çoğu uzmanları bu yüz - yüze danışmanlık ve konfor alabilirsiniz bir doktor muayenehanesinde veya klinikte gitmek için daha iyi olduğunu kabul ediyorum .
3

arkadaşını getir veyatest sonuçlarını duymak için aile üyesi. HIV pozitif test varsa , muhtemelensağlık meslek bu korkutucu kelimelerin ötesinde diyor bir şey duymayacaksınız . Bir tek sizin adınıza soru sormak ve takip bakımı hakkında bilgi yazabilirsiniz .Tanı
4 HIV /AIDSölüm olmadığını unutmayın


sonra sevdi bir zamanlargeçmişte oldu cümle . Atılım tedavileri mümkün nispeten sağlıklı bir normal veya normale yakın , ömrü yaşamak için yaptık . HIV kronik bir durum yerine bir terminal biri haline gelmiştir kendinize hatırlatın.
5

profesyonel bir sağlık ile hemen izleyin. O da mevcut sağlık durumunu belirlemek ve bir tedavi rejimi size başlayabilirsiniz .
6

bir HIV /AIDS hizmet örgütten destek alın . Hizmet kuruluşları genellikle diğer yardımcı toplum kaynaklarına destek grupları , vaka yönetimi , sınırlı mali yardım, eğitim ve tavsiyeler sunuyoruz . Devlet tarafından böyle bir hizmet kuruluşlarının listeleri onlarca önlemek. Bir bağlantı için aşağıdakiKaynakları bölümüne bakın .
7.

ruh izleyin. Bu kronik bir hastalık teşhisi konduktan sonra bir depresyon içine kayma kolaydır . Yaygın depresyon belirtileri genellikle birkaç hafta sürer ve sevgi için kullanılan etkinlikler , cinsel ilgi eksikliği tadını mümkün olmayan , normalden daha fazla ağlama , üzgün ya da sinirli ruh hali dahil , uyku değişiklikleri ve yeme alışkanlıkları ve ölme tekrarlayan düşünceler veya öldürme kendinizi . Eğer depresyon belirtileri yaşıyorsanız , bir psikiyatrist ya da danışman bir tavsiye için doktorunuza danışınız .
8.

Combat suçluluk . Birçok kişi kendilerini dövmek için bir bahane olarak HIV /AIDS tanısı kullanın . Bu hatırlamak önemlidir" onlys eğer " sadece acı katacak . Eğer bir hata yaptıysanız , kendinizi affedin ve hareket .
9.

vücudunuza özen gösterin . Eğer kronik bir durum muzdarip Şimdi , bu ,doğru gıdalar yemek yeterli uyku almak , stresi önlemek ve reçete olarak ilaç almak için özellikle önemlidir .
10. keder serbest bırakmak için yollar bulun

ve öfke . Bazı insanlar arkadaşlar , diğerleri dergi veya boya , ve hala başkalarının konuşmak daha iyi gibi , çalışan ağırlık kaldırma veya bir kum torbası yumruklamaya gibi fiziksel bir sürümü ile yapmak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com