| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | HIV AIDS |

Sağlığı ve Hastalıkları

Isentress Yan Etkiler

IsentressHIV ( insan immün yetmezlik virüsü) enfeksiyonu tedavisinde kullanılan reçeteli bir ilaçtır . Buenfeksiyon kontrol etmek ve ortaya çıkan komplikasyonlarınriskini azaltmak yardımcı olmak için diğer ilaçlarla birlikte kullanılır . Bu, bir integraz inhibitörü olarak sınıflandırılır. Ilaç herhangi bir tür gibi , nedeniyle Isentress alarak oluşabilecek bazı olası yan etkileri vardır . Ortak Yan Etkileri

Isentress bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek çeşitli yaygın yan etkileri vardır . Bu vücut ilaç adapte olarak azalır eğilimi Bu yan etkiler, genel olarak , küçük olması kabul edilir. Yan etkileri kötü olsun ya da devam Ancak, tıbbi yardım gerekebilir . Bu yan etkiler mide bulantısı , baş ağrısı ve ishal vardır .
Ciddi Yan Etkiler

Ciddi yan etkiler Isentress ile de mümkündür . Ciddi yan etkileri durumlarda, acil tıbbi yardım aramak için çok önemlidir . Isentress bazı tehlikeli yan etkileri idrar miktarı değişiklikleri , anormal topaklar veya deri büyümeleri ,deride değişiklikler ,gözlerin veyaderinin sararması , soyulma, kırmızı , şiş veya kabarmış cilt , kalıcı karın ağrısı ya da baş dönmesi , intihar davranışları veya düşünceleri içerir , soluk dışkı , depresyon , koyu renkli idrar , görme ani değişimler , nefes darlığı , ani ve aşırı atma yukarı ve baş ağrısı , göğüs ağrısı, titreme , ateş , üzerinden geçen , kas zayıflığı , hassasiyet ya da ağrı ve bacak ya da kol uyuşma .
Alerjik reaksiyonlar

Allerjik reaksiyonlar da Isentress ciddi yan etkileri olduğu düşünülmektedir . Alerjik reaksiyon durumlarında , hemen tıbbi yardım almak gereklidir . Isentress alerjik reaksiyon bazı belirtileriyüz, dudaklar , ağız ve dil , nefes darlığı, deri döküntüsü , ürtiker ve kaşıntı içine kırarak .
Dikkat

Isentress HIV tedavisi için uygun bir ilaç olup olmadığını dikkate zaman dikkatli önemlidir

. Sen , tıbbi geçmişi doktorunuza bildirmeniz gerekir Eğer varsa veya karaciğer veya böbrek hastalığı , kas bozukluğu , depresyon ya da ruhsal durumu başka türlü herhangi bir tür vardı . Özellikle
İlaç Etkileşimleri

İlaç etkileşimleri olabilir . Bu etkileşimler dahil olan ilaçların bir veya daha fazla azalmış ya da artmış etkinliğinin yol açabilir. Isentress ile etkileşimleri neden olabilir Bazı ilaçlar fenobarbital , rifampin , ve ( örneğin simvastatin ve pravastatin gibi ), çeşitli ilaçlar kolesterol içerir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com