| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | yumurtalık Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Advanced Yumurtalık Kanseri Belirtileri

yumurtalık kanseri belirtileri diğer daha yaygın hastalık ve durumların benzerdir . Teşhis önce Bu nedenle, çoğu yumurtalık kanseri ilerletilir. Hastalıkakciğer vemesane de dahil olmak üzerevücudun diğer bölgelerine yayıldı önceMayo Clinic göre , yumurtalık kanserlerinin yaklaşık yüzde 20 yakalanırlar. Bu nedenle yalnız için , kadınların yumurtalık kanseri erken ve gelişmiş hembelirtilerinin farkında olmalıdır . Ağrı

yumurtalık kanserininen yaygın belirtisi ağrıdır. Bu ağrı genellikle kalıcı, donuk ağrıuyluk , bel ve bazen ,alt karın bölgesinde hissedilir . Çoğu durumda , bu ağrıyumurtalıkların etrafındakisinirler ve dokular üzerinde daha fazla baskı yerleriyumurtalıkların içindekikanserli kitle büyüyen , kaynaklanır . Yumurtalık dokusu çok testis olduğu gibi , son derece duyarlıdır . Bazı durumlarda ,ağrı bir mide gibi olabilir. Idrar alışkanlıklarında
İdrar Problemleri

Değişiklikler ilerlemiş yumurtalık kanserinin bir belirtisi vardır . Bazı kadınlar diğerleri normalden daha fazla idrara bulurken onlar sorun İdrar olduğunu bulmak . Bu koşulların her ikisi de yumurtalıkkanserli tümör basınçla kaynaklanır. İdrar sorun olan kadınlaridrar yolu üzerinde baskı bir rahim tümörü olabilir . Daha sıktuvalete gitmek zorunda kadınlarınmesane tümörü koyarak basıncı olabilir .
Yumurtalık kanseri ile
Anormal Adet Döngüsü

Kadınlar karşılaşabilirsiniz adet döngüsü arasında anormal adet döngüsü veya vajinal kanama . Bu senaryoların ikisi dehormonal neden olduğu bir kadının yumurta üretildiği yerdir ,yumurtalıktakanser nedenleri değiştirir . Adet döngüsü böyle bir incelikle dengelenmiş bir süreç olduğundan , buna herhangi bir aksamadöngüsünde fark varyasyonları neden olacaktır . Bazı kadınlar öncekansere düzenli bir döngü vardı diğer kadınlar sadece bir kez , her iki ya da üç ay menstrüasyon döngüsü olduğunu bulmak iken , iki hafta veya daha fazla süren bir menstruasyon olabilir .
Genel Belirtileri

Şişkinlik , kabızlık , iştahsızlık, ateş , halsizlik , gaz ve aşırı saç büyüme yumurtalık kanseri , biri pek çok hastalık ve koşulları , tüm işaretler vardır . Bu yüzden birçok hastalığın belirtileri olduğugerçeği zor bu bir hasta .
Tanı

Kadınlar vardır, sadece belirtileri varsa bir doktor yumurtalık kanseri teşhis etmek için yapar kim yumurtalık kanseribelirtilerden herhangi yaşıyoruz hemen bir doktora başvurmalısınız . Bu düzensiz adet döngüsü yaşıyor , özellikle bu belirtilerin bir günlük tutmak için önemlidir . Eğerdoktora gittiğinizde , yumurtalık kanseri için risk faktörü puan anlamaya ona sor . Risk faktörlerinin bazıları , hormon replasman tedavisi kullanan infertil , kanser ve obezite bir aile öyküsü olan ,ilaç danazol ile endometriozis tedavi ediliyor içerir . Menopoza girmiş kadınların doğurganlık çağındaki kadınlara göre over kanseri olması daha muhtemeldir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]