| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | kemoterapi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kemoterapi Going Through Biri Katkı

kemoterapi gören hastalar genelliklesürecinde desteğe ihtiyaç duyarlar. Bu tedavi geçiyor birinin destek onu kanser ve sonrası ile ilgilifiziksel ve zihinsel stres ile baş yardımcı olabilir . Bir el ödünç için aşağıdaki adımları izleyin . İnternet erişim
ile Bilgisayar
ihtiyaç vardır Daha Talimatları 1 gibi doktor üzerinde oturan , tedavi kemoterapiyehastayı sürüş gibi şeyleri yaparak pratik destek sunun


göster
randevular , yemek, alışveriş , evcil hayvan bakımı ve bitkilerin sulama .
2.

hasta üzerinde kontrol edin. Genellikle kemoterapi tedavisi gören insanlar yorgun ve bunalmış hissediyorum ve ihtiyaç duyduklarıözel yardım istemek içinenerjiye sahip olmayabilir . Eğer bir kez bir hastayı sordu varsa , o daha sonra yardıma ihtiyacım olmayacak sanmayın .
3

rolünü bilir . Kemoterapi gören Çoğu kişi destek için aile ve arkadaşlar ilk açmak . Ancak, bazı şeyler hastalar sevdikleriyle birlikte tartışırken rahat hissetmiyorum , ve diğer kanser hastası ile konuşurken daha rahat hissedebilirsiniz olabilir . Sevdiğine destek ek kaynaklar aramayaözgürlük verin.
4

farkında olun kemoterapi gören birinin bakımına çok zaman alıcı ve yorucu olabilir . Kendi programı düzenlemek ve dinlenme ve öz bakım için yeterli zamanımız var , böylece yaşam ayarlamak yanı sıra kanserlibirey için bakımı .
5.

oynayın. Kemoterapi hastaları sık sık komik filmler gibi karşıtlıkların ve ilginç ve çekici faaliyetlerinden , egzersiz hafif ve eğlenceli formları yarar .
6.

dinleyin. Size sunabileceği desteğien önemli biçimi yargı olmadan dinlemek için istekli olduğunu.
7.

onu ifade etmek için zor olabilir doktoru sorular sorarak arkadaşını destekleyin. Eğer arkadaşınız ifade edilmemesi kemoterapi hakkında bazı endişeleri vardır biliyorsanız, gizlicedoktor ile kendinizi onları getirmek isteyebilirsiniz . Bunu yaparken arkadaşını utandırmak için özen gösterin.
8.

kemoterapi gören insanlar bazen klinik depresyon haline farkında olun . Hastanın doktoru ile konuşun veyahastanın psikolojik durumu hakkında endişeleriniz varsa, bir danışmanlık profesyonel bir tavsiye isteyin .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]