| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Lasik Alternatifler

Lasik görme geliştirmek içinen sık kullanılan refraktif cerrahidir . Temelde cerrahikornea bir flep oluşturma ve geri çekme oluşur . Daha sonra bir lazer düzeltme uygulanır. Flep daha sonra göze uygun kendi kendine geri döndürülür. Lasik ameliyatıfaydaları var biraz rahatsızlık olduğunu ve iyileşme çok hızlı olmasıdır . Ancak , Lasik kullanamazsınız bireylerin çok çeşitli vardır . En yaygın nedenlerinden birikorneainceliktir. Bu durumda,kapağı kesme alternatif tasarlanmıştır. Diğer cerrahi olmayan seçenekleri de mevcuttur. Fotorefraktif keratektomi

Fotorefraktif keratektomi veya PKR Lasik içinöncüsü ve şu anda görme içinikinci en popüler lazer düzeltme ameliyatı olduğunu. Bunun yerine bir korneal flep oluşturma ,korneaepitel doku cerrahi aletlerle ya da bir lazer ile ya kazınarak . Daha sonra , lazer düzeltme uygulanır. Bu prosedürünyararı flep komplikasyonları vardır olduğunu. Bu ince korneası olan bireyler için iyi bir alternatiftir . Ancak, ilgiliağrı daha fazla olabilir ve iyileşme süresi daha uzun olabilir .
Iyi Lasek olarak bilinen
Lasek

Laser Epitelyal Keratomileuzis bir flep olduğu içinde Lasik benzer kimyasal yollarla oluşturulur . Kimyasallarbağlar gevşer veflep oluşturulur . Lazer uygulanır ve daha sonra kapak konumlandırılmış ve bir bandaj uygulanır. Kornea , ince olduğu zaman da iyi bir alternatiftir . Normalde Lasek ile , tek göz bir anda yapılır . Rahatsızlık Lasik amatoparlanma zamanı PRK ile önemli ölçüde daha az olan daha fazladır .
Epi - Lasik

Epitel Lasik veya Epi - Lasik çok, Lasik benzer . PRK ve LASEK gibi , bu aynı zamanda ince korneası olan bireyler için iyi bir alternatiftir . Bu prosedür ile korneal flep oluşturulur, ancak Lasik ortaya çok daha ince bir tabaka dilimler edilir . Bir microkeratomy adlandırılan bir aygıt kullanır . İşlemden sonra bir bandaj uygulanır .
CK veya RK

İletken Keratoplasti ( CK ) veya Radyo keratoplasti ( RK ) için de işe cerrahi olmayan prosedürler 40yaşın üzerinde veya yakından nesnelere odaklanma üzerinde zorluk bireyler için bireyler. Radyo veya ısı enerjisi kornea uygulanır. Bu yeniden şekillendirmek içingöz neden olur. Çok az hekimler şu anda bu tekniği kullanıyor vesonuçların kalıcı olup olmadığı gibi sorular vardır . Bununla birlikte, kısa vadede en azından hemen sonuç rahatsızlık en az meydana gelir. Bu, daha önce Lasik ameliyatı geçirmiş gözlerde yapılabilir .
Göziçi Lens İmplant

bir göziçi lens implant veya refraktif lens değişimi , cerrahlens kaldırır ve yapay bir lens ile değiştirir . Bu, katarakt cerrahisi için çok benzer. Düzeltme yüksek düzeyde tabi zaman iyi çalışır. Bu Lasik daha pahalı bir ameliyattır . Bu işlem aslındagöze giren içerdiğinden, komplikasyonriski refraktif cerrahi ile daha yüksektir .
Diğer

başka refrakter cerrahi işlemdir Radyal Keratoplasti olduğunu. Bu Lasik temelde yerini aldığını eski bir işlemdir .

Diğer seçenekler Cerrahi STAAR böyle Visian , Verisyse ve ICL gibi implante kontakt lens bulunmaktadır . Orthokerotology kontakt lensler ilekornea yeniden şekillendirir.

Silikon hidrojel çıkarılması olmadan 30 gün boyunca takılabilir kontakt lensler sunuyor. Elde edilebilir diğer genişletilmiş kontakt lens vardır . Açıkçası geleneksel gözlük ve rehber uygulanabilir bir seçenek kalır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]