|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı
Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl mu Düzeltici Lazer Göz Cerrahisi Çalışır

? Vizyonu düzeltmek için kullanılabilir ameliyatları farklı türde bir dizi vardır . Lazer cerrahisi kırılan ışık ışınları şeklini değiştirmek için , kornea veya gözün ön yüzeyi yeniden şekillendirmek için tasarlanmıştır. LASIK lazer cerrahisien popüler şeklidir . Photorefractive keratektomi ( PRK )

PRK görme düzeltimi için lazer cerrahisiilk başarılı türü oldu . FDA 1995 yılında kullanımını onayladı. PRKGözün yüzeyine doğrudan bir lazer kullanır . Çıktıları LASIK benzemektedir .

LASIK ,korneada menteşeli bir kapak oluşturur in situ Keratomileusis ( LASIK ) Lazer Destekli hangi aracılığıyla bir lazer ışını yeniden şekillendirir göz . Flep daha sonra doğal bir bandaj olarak hareket eder. Kurtarma PRK hastalarda daha hızlıdır .
LASEK'in (lazer epitel keratomileusis)

LASEK'inince dış tabakası kaldırır ve yerine PRK yeni bir türüdür ogözün yüzeyindekilazerkornea yeniden şekillendirir sonra . Kornea LASIK için flep oluşturmak için çok ince olduğunda bu daha uygundur .
Epi - LASIK

Epi - LASIK plastik kullanan LASIK bir varyasyonu gözdış tabakası ayrı parçası bıçak .
Etkileri

ameliyattan sonra, vizyon geliştirmek gerekir kornea şimdiüzerine doğru odaklanma ışık ışınlarının kıvıran çünkü retina . Kornea çok düz olduğu , hipermetropi , , LASIK ve benzeri lazer ameliyatlarıkornea çok keskin kavisli olduğu , Miyopi tedavisinde başarılı olmuştur vekornea düzensiz astigmatizma olduğunu ,
<. br>

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]