|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı
Sağlığı ve Hastalıkları

Topografya Lazer Araçlar

Topoğrafya böyle bir arazinineğim ve yükseklik gibicoğrafi özellikleri çalışması , hem deniteliklerinin olarak kendilerini ifade eder . Bir yakut lazer olarak bilinenilk lazer , 1960 yılında icat edilmiş ve o zamandan beri bilim adamlarıDünya'nın da dahil olmak üzereAy ve gezegenlerintopografya , yanı sıragözün kornea belirlemek için lazer topografya araçlar geliştirdik . 1998 ve 1999 yılındaGezegenler

Haritalama NASA Marstopografya ölçmek içinMars Orbiter Laser Altimetreyi ( MOLA ) tanıttı . MOLANASA zanaat Mars Global surveyer gemiye yörüngeye gönderilen bir lazer geliştirilmiş topografya araçtır . Çalışmada elde edilen bilgiler büyük ölçüdegezegenin artan anlayış ve Mars'ın topografya 27 milyon ölçümleri dahil. Çalışmada elde edilenverilere göre , NASAtüm gezegeni manyak bir ızgara inşa . NASA ayrıcaAy'ı grafiğe lazer topografyasını kullandı . 2010 yılında NASALunar Orbiter Laser Altimetreyi ( LOLA ) kullanarakAy'ın ayrıntılı bir harita oluşturuldu . Bu çaba tarafından sağlanan bilgiler antik asteroit veAy'ın yüzeyinde kuyruklu etkileri çok daha yaygın önceden düşünülenden daha olduğunu belirtti .
Dünya'yı Haritalama

topografik lazer takım kullanılır Toprak Işık Algılama ve Ranging ( LiDAR ) olarak bilinir anket . Bu araçDünya'nındinamik yapısı önceki belgelerine artıran bir metre daha az bir ölçekteyeryüzünün jeolojik özelliklerini ölçmek için bilim adamları sağlar . Küresel Konumlandırma Sistemi ( GPS ) toplumda daha yaygın hale geldikçe , lazer topografya araçları doğruluğundan yardımcı olacaktır . Lidar lazer veDünya'nınyüzeyi arasındakimesafeyi ölçmek için önceden kullanılan radyo dalgaları yerine görünmez lazer darbeleri kullanır . LiDAR konumu ve yönü bir "nokta bulutu , "topografya LiDAR tarıyor doğru bir resim üretmek için jeologlar sağlar. Bu görüntüler bir alanın üç boyutlu topografik temsilini oluşturmak için kullanılır .
HaritalamaKornea

Lazer topografya düzenli göz testi olarak kullanılmaz ama yerine bir hastanın kornea problemleri teşhis etmek uygulanır . Bir lazer aracı, kornea topografik , gözün ön kapsayanaçık zarın yüzeyini eşleştirir. Korneanınşekligözünodaklama gücüne belirler , ve düz veya düzensiz kavisli bir kornea aksi takdirde sağlıklı bir vizyona sahip olacağını gözgörme kaybına neden olabilir . Kaldırmak için kornea dokusunun miktarını belirlemek için önce refraktif göz ameliyatı için bir hastanın gözü değerlendirirken test genellikle gerçekleştirilir. Lazer aracıyla oluşturulankorneal topografi herhangi bir sorun ortaya çıkarabilirkorneanın bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olur . Lazer topografik aracı da keratokonus ve dejeneratif kornea incelmesi tanısında kullanılan ve astigmat , kornea naklinden sonra kalan bir kornea ya da ne zaman yara izi ya da deformiteleri teşhis etmek için kullanılabilir . Işlem ağrısızdır vegöz dokunmadan çalışır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]