| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Kalça Protezi Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sağ Kalça Protezi Sonrası Nasıl Sürücü

Toplam kalça protezi veya THR , artrit veya yaralanma zarar bir kalça ağrısı rahatlatmak için cerrahidir. Cerrahfemur üst , veya uyluk kemiği kaldırır ve bir implant veya protez ile değiştirir . Cerrah ayrıcaasetabulum veya kalça soketi bir fincan koyar . Bu parçalarhasarlı hip.Because yerine bir TKP sonrasındailk hafta içindeyeni kalça dislocating yüksek bir riski vardır , hastalar belirli hareketleri kaçınmak gerekir . Önlemler denilen bu kısıtlamalar , hastalar bazı günlük görevleri tamamlamak kurtarmaşeklini etkiler . Gerekli
Daha Talimatını Göster
eğer Walker , koltuk değneği ya da baston
ihtiyacınız olacak şeyler 1 iyileşmek içinyumuşak doku zaman vermek için dört ila altı hafta bekleyin


.
Sayfa 2 ağrı ilacı durdurun

. Bu ilaçlar reaksiyon süresini etkiler ve tehlikeli sürüş yapmak .
3

Uygulama giren veçıkan araç . Sen yardımı olmadan bu görevleri yapıyor ve alınan tüm önlemlere aşağıdaki rahat olmalıdır.

Almak için arabadan uzak karşıya . Koltuğa yedekleyin . Arabanın dışında ayakları ile otur . Birlikte diz , hafifçe geriye yalın vepedallar yakınyere ayak koymak için döndürün . Bu eylemleri tersine , çıkmak için .

Yürüteç , koltuk değneği ya da baston kullanarak , ayrıcaarabada bu öğeleri susturmak ve onları almak gerekir .
4.

ayarlayın daha fazla 90 derecelik bir açı ilekalça tutmak için sürücü koltuğu . Kolaycapedallara ulaşabilirsiniz emin olun .
5

Uygulamafren pedalınahızlandırıcı sağ ayak hareket ve her biri için baskı uygulamak. Eğer herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissederseniz , sürücü hazır değil .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]