|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Açık Kalp Cerrahisi
Sağlığı ve Hastalıkları

Kalp Kapak Değiştirilmesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kalp dört valf vardır :triküspid , aort , mitral ve pulmoner ( veya pulmoner ) . Vanalar kankalbindört odaları arasındaki akışı vekalp veaort ve pulmoner arter arasında düzenler. Bu vanalar ile sorunlar düzgün çalışması içinkalbin yeteneğini etkileyebilir ve ciddi kapak problemleri kalp hasarı ve hatta ölüme yol açabilir . Kalp kapak replasmanı , kalp kapakçığı sorunları ilaçlar , stentler ya da diğer daha az invaziv yöntemler ile tedavi edilemeyen bazı insanlar için bir seçenektir . Hakkında 225,000 kalp kapak replasmanı , her yıldünya çapında yapılır . Türleri

Yedek kalp kapakçıkları insan organ vericisinden ( kadavra vana , insana ya Homogreft ) veya bir domuz ( domuz vana veya doku vana ) gelebilir veya bir yapay kapak ( mekanik kapak ) olabilir . Bir domuz vana garip görünse de, domuz kalpleri insan gönlünde çok benzer , ve domuz vanalar insanların iyi çalışır . Anti - pıhtılaşma ilaçlar ile uzun süreli tedavi gerekmez , çünkü doktor sizin için en iyi olan tip kalp kapakçığı karar verecektir .

Vanalar insan donörden sık sık , çocuklar ve hamile kadınlar için tercih edilmektedir . Bu vanalar yüksek bir başarı oranı var , ama uygun bir organ donörü olması gerekir çünküarz sınırlıdır .

Domuz vanalar kimyasal bir insan hastada kullanım için hazır hale getirmek için tedavi edilir . Valf ya da ona bağlı bir stent olabilir veya olmayabilir , bir stentvalf destekleyen çerçevesinin bir tür. Cerrah daha kolay implant yapmak içinvananındışarıdan etrafında polyester örgü yapılmış ince bir manşet diker.

Mekanik vanalar doğal kalp kapakçıkları gibi çalışması için tasarlanmıştır . Onlarvanasını açmak ve kapatmak kanatlara destekleyen bir yüzük var . Yapay kalp kapağı almak İnsanlarvananın etrafında kan pıhtısı oluşumunu önlemek için her gün antikoagülan ilaç almak ve onların ilaç düzeylerinin düzenli olarak test edilmesine gerek gerekir .
Süreci

Kalp kapak ameliyatı genellikle 3-5 saat sürer . Cerrah genel anestezi kullanacak , böyleceprosedür sırasında tamamen uykuda olacak . Cerrah kalp üzerinde çalıştı edilirken akan kan tutmak için bir kalp - akciğer makinesi kullanacak . Göğüs ortasında aşağı bir veaort yakın bir :cerrah genellikle iki kesiler yapacaktır . Göğüs Kalp kapak replasmanı hastalarameliyattan sonrayoğun bakım ünitesine ( YBÜ ) olacaktır

.Ameliyattan sonra tekrar bir araya kablolu olacak ve hazır düzenli bir hastane odasına taşınır . Hastanınkesi yara olacak ve ciğerlerindekisıvıları temizlemek içinameliyattan sonra nefes egzersizleri yapmak gerekir . O kadar oturmak veameliyat sonrası birkaç gün içinde hareket etmek gerekir .
Sonrasında

hasta antikoagülan veya diğer almak gerekebilir cerrahi sonrası ilaçlar . Oyeni vanaya zarar verebilir enfeksiyonu önlemek içindiş hekimine gitmek gider önce ve sonra antibiyotik almaları gerekebilir . Kalp kapak muhtemelen metal dedektörleri yola değil, ancak Doktorunuz size ihtimale güvenlik kontrol noktalarında göstermek için bir hasta kimlik kartı verebilir . Hasta acil durumlarda kalp kapak replasmanı , olan biri olarak onu tanımlayan bir tıbbi uyarı bilezik giymeli . Butesti güvenli olduğundan emin olun , böylece , böyle bir MRI gibi tıbbi testlerden önce kalp kapak replasmanı vardı doktorunuza söyleyin .

Yapay kalp kapakçıkları son inşa edilmiş bu normaldir ve çoğu kişi hızlı bir şekilde buna alışmak ve genelliklerest sürecek; . Bazı insanlar , kalp kapak replasmanı sonrası kendi göğsüne gelen yumuşak bir klik sesi fark komplikasyonları vardır ömür boyu sürece . Doku vanaları veya allogreftler gibi uzun bir mekanik kapak olarak son olmayabilir , ve kapak yetmezliği belirtileri ameliyattan önce belirtilerine benzer olabilir ve baş dönmesi , nefes darlığı, yorgunluk , sıvı tutulması ve göğüs ağrısı darlığı içerebilir.

riskleri en kalp kapak replasmanı komplikasyon olmadan tamamlandı rağmen , olası riskler , enfeksiyon , kalp krizi veya felç kanama sayılabilir. Eğer ameliyattan önce herhangi bir endişeleri konusunda doktorunuza danışın .
Hususlar

Bu kalp kapak replasmanı ardından kalp-sağlıklı bir diyet takip etmek önemlidir . Diyet bilgi için"Kaynaklar " bağlantıya bakınız .

Doktorunuz ile düzenli takip randevuları devam ve yaşıyorsanız herhangi bir semptom hakkında ona söylemek emin olun . Eğer yeni belirtiler ortaya çıkarsa , doktorunuza arayın .

Uyarı aniden göğüs ağrısı gibi belirtiler ortaya çıkarsa , nefes ya da diğer olası kalp krizi belirtileri darlığı, 911'i arayın hemen .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]