| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık Endüstrisi | Tıp Fatura |

Sağlığı ve Hastalıkları

Uzmanlar CPT Kodlama İpuçları

CPT (cari usul terminoloji ) kodlama tıbbi faturalandırma için kritik bir unsurdur . Doğru hasta bakımdüzeyini ( bir ofis ziyareti yani karmaşıklığı ) belirten ve yapılantıbbi işlemler daha az sigorta inkar ve değerlendirmeleri neden olur . Uzmanlardan basit ipuçlarıCPT sisteminde kodlarızor bunalmış duygu önlemek kodlamacılar yardımcı olabilir . Şu CPT Kod Kitap

AMA ( Amerikan Tıp Birliği) kurallarına göre , yeni bir CPT kodu kitap, her yıl verilir . Güncel bir kopyasını sahip muhtemelen doğru bir hasta bakımı kodlamaen önemli araçtır. Kodları değişiklik , her yeni baskısında eklenir ve kaldırılır. CPT kodu kitabınen-to - güncel sürümü olan sigorta şirketleri ile hataları ve Soygunları caydırmak ve inkar iddiaları önlemeye yardımcı olacaktır . Giriş vekodlama sisteminde değişiklikler ve modifikasyonlar güncel kalmak içinCPT kodlama kitabında yer gereksinimlerini okuyun. Kitap genellikle gerekli kodlama geçişleri ile yardımcı olmak için açıkça önemli değişiklikler açıklayacağım .
Odak çok Kullanılan Kodları Açık

Medscape.com en tıbbi uygulamalar veya departmanları sadece kullanın diyor yaklaşık 25 CPT kodlarızaman yüzde 95'i kullanın . Bir KBB ( kulak , burun ve boğaz uzmanı ) kulak tüplerinyerleştirilmesi için kodları kullanmak veya sinüs sorunları sever süre pratisyen rutin , kurulan hasta ofis ziyaretleri ve aşı için kodları kullanacağız . Kodlaraynı tıbbi ofis hastalar için sık sık yinelenir. En çok kullanılan kodları ile aşina olmak sizin hemen bellekte depolanması gerekir bilgilere keser . Sonuç olarak , yalnızca nadiren kullanılan kodlar baktı ve doğrulanması gerekir .
Güncelleme Fatura Formu Yılda

yeni CPT kodu kitap var olduğundan her Ocak yayınladı , sadece yanı sıra her yılfatura sayfasını güncellemek için mantıklı . Tıp fatura uzmanları ve CPT kodlama kitap yayıncılarımatbu faturası her CPT kodu geçmesi ve gerektiğinde değişiklik yapmak için biraz zaman ayırın öneririz . Sigorta şirketleri genellikle eski kodlarınınkullanımı için 90 günlük ek süre sunuyoruz amaödeme sürecini yavaşlatabilir . Güncellenen kodları ile Fatura hemen sorunsuz çalışanödeme ve tahsilat süreci devam edecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com