| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık Endüstrisi | sağlık Yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Tıbbi Kodlama Değerlendirme Araçları

Tıbbi kodlama hastalıkların anlatı açıklamalarını alarak ve harfler, sayılar ya da her ikisinin bir kombinasyonundan oluşur onlar için " kodları " , yaratmaeylemidir . Genel olarak , tıbbi kodlama , bakmak için belirtileri tespit hizmetler sigorta şirketlerine verilmiştir ne raporlama , genel idari görevlere yardım ve bir alanda tanıtılan gerekebilir hizmetlerinintürlerini tanımlamak için yardımcı kolay bir yöntem sağlar . Çeşitli değerlendirme araçları tıbbi kodlama ile yardımcı olmak için kullanılabilir . Uluslararası Hastalık Sınıflandırması

HastalıklarınUluslararası Sınıflandırması ( ICD ) kodu kitap ölüm belgeleri bilgilere dayalı olarak hastalıkları sınıflandırır hastalıklar için popüler bir değerlendirme aracıdır . Bu 3 ciltten oluşmaktadır : hacmi 1 hastalıkların bir tablo indeks , hacim 2 alfabetik indeks ve hacim 3 hastane prosedürleri oluşur olduğunu. ICD ayrıca ilaç ve kimyasal bir tablo ile gelir ve neoplazmalarının bir tablo , bu , anormal dokuları .
Güncel Usul Terminolojisi

Cari Usul Terminolojisi , veya CPT , kod kitap doktor ve hemşireler tarafından yapılan tıbbi işlemler için kodları sağlar . Bu kodlama sistemi,Amerikan Tıp Birliği (AMA ) tarafından yapılmaktadır. Bu kodlar , bir hastanın ya da bir bütün olarak bir hastane tarafından yapılan işin üzerinde gerçekleştirilen çalışma bildirmek için kullanılır. Kitap , sayısal , alfabetik ve kuralları da dahil olmak üzere bölümde düzenlenmiştirCPT kodları oluşur . CPT sistemi beş rakamları sahipkenICD kodu , üç sayı sistemi vardır .
Sağlık Ortak Usul Sistemi

Sağlık Ortak Usul Kodlama Sistemi Kodlama ( HCPCS ) Başka bir yaygın olarak kullanılan tıbbi kodlama değerlendirme aracıdır . Bu Medicare iddialarınişlemede kullanılankodlama sistemleri organize bir yolu olarak geliştirilen bu araç, 1983 yılından bu yana kullanılmakta olan . Kodlama Bu sistem iki düzeyde , I ve II sayılı sahiptir . Seviye I doktorlar tarafından yapılırişi açıklayan , sadece CPT kodları . Düzey II tıbbi tedavisırasında kullanılan malzeme ve maddeleri açıklar . HCPCS kodları genellikle alfabetik bir karakter ile başlayan , beş basamak uzunluğundadır .
Sağlık Maliyet ve Kullanım Projesi

Sağlık Maliyet ve Kullanım Projesi ( HCUP ) bir aile Sağlık , Araştırma ve Kalite ( AHRQ ) , Sağlık ve İnsan HizmetleriUS Department of bir parçası içinABD Ajansı tarafından geliştirilen sağlık veritabanları . Veritabanlarına ek olarak, HCUP çeşitli yazılım araçları oluşur. HCUPnet Örneğin , insanlarHCUP veritabanlarında arama yapmak için olanak sağlayan ücretsiz bir online sorgu sistemidir. Klinik Sınıflandırma Yazılımları kolayca kategoriler halinde tanı ve prosedürler sınıflandırmak için kullanılır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]