| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bademcikler içinde sıkışmış gıda nasıl kaldırılır

Bademcikleriniz, boğazınızın üst kısmında, her iki tarafta da bulunur. Her iki bademcikler, gıda parçacıklarının sıkışabileceği, kriptalar olarak bilinen yarıkları içerir. Genelde, bu birikintileri varlığından bile haberdar olmadan doğal olarak yutarsınız. Bazen bademciklere yapışabilir ve bakteri ve ölü hücrelerle yığın oluşturabilir. Medikal Tüketici Avukatı'na göre, bu öbeklere tonsillolit veya tonsil taşı denir. Enflamasyona, ağız kokusuna ve bazen de boğaz ağrısına neden olurlar. Bunları basit ev ilaçlarıyla silmeyi deneyin.

Öksürmeyi deneyin. Sert öksürük, yiyecek parçacıklarını ve diğer döküntüleri yerinden çıkarabilir ve ağzınızdan dışarı doğru zorlayabilir. Medikal Tüketici Avukatı yaklaşık 1 çay kaşığı kullanmanızı önerir. yemeklik parçacıkların yerinden edilmesine yardımcı olmak için bir bardak suyla karıştırılmış normal sofra tuzu karışımı. Ağız kokusuna neden olan bakterileri öldürmeye de yardımcı olabilir. Bademcikleri hafifçe kazımak için steril bir pamuklu çubuk kullanın. Ağzınızın arkasında asılı bulunan gözyaşı damlası şeklindeki yapıya olan uvulaya dokunmayın. Uvulaya dokunmak, tıkanmaya neden olur.

Bademcikleri kazımaktan rahatsızsanız bir su pik kullanın. Bir su pik, diş hekimlerinin sıklıkla kullandığı bir cihazdır. Basınçlı su sağlar. Besin parçacıklarını uzaklaştırmak için bademcikleri suyla yıkayın.

Gerekenler

Tuz

Su

Pamuk çubukla

Su devri

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com