| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Can Yoga Asana Trigliseridleri Düşürür

Doktorunuz trigliserit düzeyinizin yüksek olduğu konusunda uyarırsa, dikkat edin. Bu belirteç sıklıkla kalp ve damar hastalıkları riskinde olduğunuzu gösterir. Trigliseritlerin kendilerinin hastalığın nedeni olduğu açık olmasa da, genellikle düşük seviyelerde sağlıklı kolesterol (HDL), obezite, tip 2 diyabet, hipertansiyon ve yüksek de dahil olmak üzere riskinizi artıran diğer konularla el ele giderler. kan şekeri.

Sağlık uzmanları sıklıkla trigliseritleri ve kalp hastalığının diğer risk faktörlerini düşürmeye yardımcı olmak için bir strateji olarak egzersiz önermektedir. Jogging veya bisiklet gibi kardiyoların tek seçeneğiniz olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yoga düşünün.

Yoga'nın refahınız üzerinde kapsamlı bir etkisi vardır. Dikkatli nefes alma, meditasyon ve hareket ile stresli bir zihni ve esnek olmayan bir bedeni kolaylaştırıyorsunuz. Bazı yoga uygulamaları, orta dereceli fiziksel aktivite olarak saymak için kalp atış hızınızı bile artırır ve yeterli güçlü duruş ve direnç çalışması olarak kabul edilen pozları içerir. Hint Halk Hekimliği Dergisi'nde 2014 yılında yayınlanan yoganın sağlığa yararlarına ilişkin bir inceleme, yoga uygulamasının, lipid ölçümleriniz de dahil olmak üzere sağlığın tüm boyutlarına yararlı olduğunu belirtti.

Araştırma

Araştırma Bu yoga, düzenli olarak taahhüt edilmesi halinde potansiyel olarak düşük trigliseritlere katkıda bulunur. Yapılan az sayıdaki çalışmaların sonuçları umut verici, ancak kesin değil. Sistematik İncelemelerin Cochrane Veri Tabanı, 2014 yılında yayınlanan mevcut çalışmaların kapsamlı bir analizinde yoga pozları veya asanaların uygulamasının, trigliserit seviyelerinin yanı sıra diyastolik kan basıncı ve HDL kolesterolü (iyi tür) olumlu yönde etkilediğini gösterdi.

Indian Heart Journal'ın 2012 sayısındaki özel bir çalışma, 3 ay boyunca günde bir saat asana uygulayan 100 diyabet hastasının, toplam kolesterol, trigliseritler ve LDL'de (kötü kolesterol) bir düşüş yaşadığını gösterdi. HDL. Yoga uygulayıcıları, açlık glikoz seviyeleri ve bel boyutlarının yanı sıra trigliserit seviyelerinde de iyileşmeler yaşadılar.

Yoga Neden Etkili Olabilir?

Yüksek trigliseritler genellikle hareketsizlik, zayıf diyet gibi yaşam tarzı faktörleri nedeniyle ortaya çıkar. seçimler ve stres. Yoga, hareketsizlikle mücadelede kesinlikle yardımcı olur - vücudunuzu düzenli bir pratikte hareket ettirmek ve hareket ettirmek, hareketsiz bir insan için büyük bir adım olabilir.

Yoga, diğer yaşam tarzı faktörlerini de dolaylı olarak etkileyebilir. Yoga yaparken, muhtemelen daha dikkatli olursunuz ve bu bedeninize koyduğunuz şeyleri içerir. Nefes alarak ve düşünce kalıplarınızı değiştirerek stresle daha iyi başa çıkabildiğiniz için, hafifletmek için yemek yiyip alkol kullanmanız daha düşük olabilir. Yoga, ayrıca, bir çizburger seçmenin ve sert bir asana akışına girmeden önce patates kızartması seçmenin, kendinizi iyi hissetmediği ya da uygulamanıza fayda sağlamadığı göz önüne alındığında, sağlıklı beslenme alışkanlıklarıyla da ilişkilidir.

2015 PLoS katılımcıları, sağlık ve daha çok yogaya katılımlarının bir sonucu olarak sosyal olmaya meyilliydiler. Bu olumlu sonuçlar stresi azaltmada ve lipid skorlarını iyileştirmede rol oynayabilir.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com