| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Maksimum Krom Dozu

Krom, vücudunuzun karbonhidratlardan elde ettiğiniz glikozun işlenmesine yardımcı olmak için kullandığı bir mineraldir. Ancak, kromun kesin etkileri veya sisteminize girme şekli hakkında nispeten az şey bilinmektedir. Bu tür bilgilerin bulunmamasına rağmen, krom takviyeleri belirgin bir sağlık riski oluşturmaz, Linus Pauling Enstitüsü'nü belirtir.

Chromium Basics

Gıda ve ek kaynaklarda bulunan krom, üç değerlikli krom olarak bilinir. veya krom III. Krom IV olarak adlandırılan başka bir krom formu, krom III'ten gelir ve mineral gerektiren endüstriyel işlemlerde kullanılır. University of Maryland Medical Center'a göre, krom hakkında bilgi eksikliğine rağmen, mineral takviyesi olarak önemli bir popülariteye sahip. Kromu içerdiği bilinen yiyecekler arasında peynir, bira mayası, organ etleri, pekmez, fındık, bazı baharatlar ve tam tahıl gevrekleri ve ekmekler bulunur. Mineral takviyeleri, krom klorür, krom nikotinat, krom pikolinat, kromla zenginleştirilmiş maya ve krom histidinat içeren formlarda gelir.

Besinsel Tavsiyeleri Anlamak

Ulusal Bilimler Akademisi'nin bir parçası olan Tıp Enstitüsü veya IOM olarak adlandırılır. IOM, çeşitli besinler hakkındaki test verilerini toplar ve bu bilgileri, 1990'ların ortalarında Önerilen Diyet Ödeneği veya BKA'nın yerini alan diyet referans alımları veya DRI'lar olarak adlandırılan kıyaslama rakamlarını oluşturmak için kullanır. Yeterli miktarda alım veya AI, bir DRI oluşturmak için yeterli bilgi olmadığında kullanılır. DRI'lar ayrıca, sağlığınıza zarar vermeden alabileceğiniz bir besinin UL veya üst sınırını da içerir.

Yerleşik Bir Sınır Yok

Krom III'ün, herhangi bir sağlık riskinden kaynaklandığına dair herhangi bir bilimsel kanıt yoktur. Linus Pauling Enstitüsü raporuna göre, yiyecek veya ek kaynaklar ve bazı insanlar, mineralleri uzun süre, günde 1000 mikrogram kadar yüksek dozlarda güvenli bir şekilde almışlardır. Kromla ilgili sorunlarla ilgili tutarlı bir kanıt bulunmadığından, IOM, krom alımı için güvenli bir limit belirlememiştir. Bununla birlikte, IOM ayrıca kromun iyi çalışılmadığını ve nihayetinde bilim insanlarının henüz ortaya çıkarmamış oldukları gerçek sağlık risklerini ortaya çıkarabileceğini belirtti. Linus Pauling Institute, böbrek yetmezliğini ve karaciğer yetmezliğini de içerdiğini belirtti. Tipik olarak, bu etkiler, takviye uzun süre yüksek dozlarda kullanıldığında ortaya çıktı. Krom alımı için belirlenmiş bir sınır bulunmamakla birlikte, önceden var olan böbrek sorunları karaciğerine sahip kişilerin, sağlıklarını korumak için mineralin tamamlayıcı formlarını kullanmaktan kaçınmaları gerekebilir. Bu tür sorunlarınız varsa veya krom takviyesi kullanımı hakkında ek sorularınız varsa doktorunuza danışın.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com