| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Hastalıklar ve Yaralanmalar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Force Factor Yan Etkileri

Force Factor, halter seanslarınızın yoğunluğunu artırmak için egzersizlerden önce alınması gereken bir spor beslenme takviyesidir. Üreticiye göre, Force Factor gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırabilir ve aynı zamanda toparlanmanızı da artırabilir. Force Factor’un bileşenleri bu tür etkileri artırmaya yardımcı olsa da, yan etkilere de neden olabilir. Kullanmadan önce bir doktora danışın.

Bulantı

Force Factor'daki ana bileşenlerden biri arginin, bir amino asit. Bu amino asit, kaslara daha iyi besin verilmesini kolaylaştırdığı için daha iyi performansı destekleyebilecek olan kan akışını arttırdığı iddia edilmektedir. Bununla birlikte, argininin mide krampları ve bulantı gibi yan etkilere neden olduğu bilinmektedir.

Kusma

Kuvvet Faktörü'ndeki ana bileşenlerden biri, yağlama için kullanılan bir doymuş yağ asidi türü olan magnezyum stearattır. Bununla birlikte, magnezyum stearatın yutulmasının kusmaya neden olabileceğini belirten Uluslararası Kimyasal Güvenlik Programına göre, başka bir Force Factor bileşeni olan kalsiyum fosfatla da olası bir yan etki olabileceğini belirten magnezyum stearat oldukça tehlikeli olabilir. >

Kuvvet Faktörü, artmış kemik direncini arttırmak ve kas kasılmalarını kolaylaştırmak için kalsiyum fosfat içerir, ancak bu bileşen ayrıca bir sersemlik hali yaşamanıza neden olabilir. Ek olarak, arginin, tansiyon seviyenizi tehlikeli seviyelere düşürebilir ve bu da sersemletici bir duruma neden olabilir.

Azalmış Testosteron

Arginin atletik yararları artırma amaçlı olsa da, önemli ölçüde olumsuz bir etkiye neden olabilir sporcular için - testosteron seviyelerini düşürdü. “Avrupa Endokrinoloji Dergisi” nin Ocak 1982 sayısında yayınlanan araştırmaya göre, arginin tüketimi, testosteron üretimini baskılayan bir hormon olan prolaktin düzeylerini artırıyor.

Allerjik Reaksiyon

Kalsiyum fosfat ve arginin alerjiyi tetikleyebilir Hafif ila ağır arasında değişen yan etkileri olan reaksiyonlar. Bu etkiler mide bulantısı, kusma, şişme, kaşıntı, ağız kuruluğu, kabızlık ve iştahsızlığı içerir. Alerjiniz olmasa bile, kalsiyum fosfat, Drugs.com’a göre kabızlığa ve iştahın azalmasına neden olabilir.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com