| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yaşlılar için Sağlıklı Yemek Menüsü

İnsanlar yaşlandıkça diyet ihtiyaçları değişir. Sağlıklı beslenmenin temel ilkeleri, her zaman ve her yaşta tüm bireyler için geçerli olsa da, yaşlılar esnek olmak için daha az yer kaplar ve enerji ve zihinsel keskinliği artıracak ve kalbe ve Gelişmesi gereken diğer sağlık sorunları.

Protein

Protein, kasları güçlü tutmak, sizi çevik tutmak için çok ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamak için bir zorunluluktur. HelpGuide.org'a göre, yaşlıların vücut ağırlığı başına kilogram başına yarım gram proteine, yani 140 lb'ye ihtiyacı var. Örneğin, kadının günde 70 gram proteine ihtiyacı var. Gün boyunca yayılmış, akşam yemeği için yaklaşık 3-25 gram tavuk, benzer büyüklükte bir orkinos parçası veya 1 ons peynirli iki yumurta şeklinde gelebilecek akşam yemeği için yaklaşık 25 gram. br>

Tahıllar, diyetinizdeki karbonhidratların çoğunu, gerekli bir enerji kaynağı olarak sağlar. Ayrıca B vitamini gibi birçok vitamin ve besleyiciye sahiptirler ve folik asit gibi başkalarıyla takviye edilirler. Ulusal Yaşlanma Enstitüsü, günde 5 ila 10 ons tahıl yemeyi tavsiye eder; Sağlıklı bir akşam yemeğinde küçük bir rulo veya yarım fincan pirinç veya kahverengi makarna bulunur. Diyetiniz için lif sağlayan kepekli tahıllara da gitmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Meyve ve Sebzeler

Meyve ve sebzeler, diyetinizde her türlü vitamin ve mineralleri ve lifleri sağlarlar. Kural, menünüzün sağlığını korumak için koyu yeşiller, parlak portakallar ve sarılar ve yoğun kırmızılar içeren bir renk gökkuşağı seçmektir. Besleyici bir akşam yemeği menüsü, bir bardak ıspanak salatası ve yarım bardak karışık biber ve domates içermektedir. Yarım bardak çilek veya orta boy bir elma en uygun tatlılardır.

Kalsiyum

Kalsiyum, kemikleri güçlü tutarak ve osteoporoz veya kırıkları önleyerek yaşlandıkça daha da önem kazanır. Bir bardak süt hileyi akşam yemeğinde yapar ya da bir bardak yoğurtla ikame edebilirsiniz. Bir fincan süzme peynir gereksinimin yarısını dolduruyor ve protein tahmininizin yerini alabilir. Ulusal Yaşlanma Enstitüsü, yağların en az miktarda tüketilmesi gerektiğinden, düşük yağ versiyonlarını seçmenizi önerir. , , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com