| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Üniversite öğrencileri için ucuz sağlıklı yiyecek

Üniversite öğrencileri küçük bütçelere ve sınırlı yemek pişirme olanaklarına sahip olabilir, ancak diyetiniz erişte erişte ve makarna ve peynir kutularının ötesine geçebilir. Bol miktarda sağlıklı yiyecek ucuzdur ve asgari hazırlık gerektirir. Besin etiketlerini okuyun, satışları izleyin ve yiyecek bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için esnek olun.

Tam Tahıl Tahıl

Soğuk kahvaltılık tahıl, birçok üniversite yurt odasında önemli bir unsurdur, çünkü ucuzdur. oda sıcaklığında saklanmalıdır ve yemeye hazırdır. Kıyılmış buğday ve kepek gevreği gibi yüksek lifli, güçlendirilmiş, şekersiz çeşitler seçin. Paradan tasarruf etmek için, ulusal marka tahılların mağaza markası taklitlerini arayın ve ChooseMyPlate.gov toplu olarak satın almanızı önerir. Anında yulaf ezmesi sıcak bir kahvaltı seçeneğidir ve hazırlamak için sadece sıcak suya ihtiyacınız vardır.

Tam Tahıllı Atıştırmalıklar

Yoğun yaşam tarzınız dersler ve etkinlikler arasında yemek yemenizi gerektirdiğinde uygun aperatifler gereklidir. Kepekli tahıllar diyet lifi, magnezyum ve demir sağlarlar ve satışta olduklarında stoklayabilirsiniz. Tuzsuz kepekli tuzlu krakerler ve trans yağsız tam tahıllı krakerlerin taşınması kolaydır ve bunları kendi başlarına veya az yağlı peynir çubukları ile yiyebilirsiniz. Tam tahıl pide cipsleri ve humus diplerini gece yarısı çalışma oturumları için odanızda tutun ve arkadaşlarınızla birlikte film izlerken patlamış mısır servis yapın.

Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi ucuzdur. Üniversite öğrencileri için yiyecek ve bozulmadan önce aylarca sürer. Fıstık ezmesi protein, demir, lif ve E vitamini sağlar. Yüksek sodyumlu bir diyet kan basıncınızı yükseltebilir, bu nedenle düşük sodyumlu fıstık ezmesi seçin. Kısmen hidrojene yağlardan kolesterolü yükselten trans yağlar olmadan tamamen doğal çeşitler arayın. Mağaza markaları genellikle aynı tada sahiptir ve ulusal markalarla benzer besin içeriğine sahiptir ancak çok daha ucuzdur. Tam tahıllı krakerlerin üzerine fıstık ezmesi ya da elma dilimleri, kereviz çubukları veya küçük havuçlarla yiyin.

Meyve ve Sebzeler

Taze meyve ve sebzeler mevsim dışında, pahalı olabilir Mevsimde olanları satın alarak paradan tasarruf edebilirsiniz. Yerel çiftçi pazarlarına gidin ve daha derin indirimler için bölgenizdeki etnik mağazaları arayın. Pek çok meyve ve sebze çok az hazırlığa ihtiyaç duyar, bu nedenle üniversite öğrencileri için idealdir. Yıl boyunca havuç ve elma, kışın portakal ve lahana, ilkbaharda kuşkonmaz ve yeşil fasulye, yazın salatalık ve domates, sonbaharda mantar ve armut aranıyor. Torbalı salata karışımları hızlı yemekler için temel olabilir ve sık sık süpermarkete gidemezseniz konserve ve dondurulmuş ürünler besleyici seçenekler olabilir.

Protein Gıda

pp Taze et ve deniz ürünleri için pratik olmayabilir. yurt odası, soya peyniri ve konserve ton balığı, somon ve fasulye, üniversite öğrencilerinin hazırlaması için yüksek protein seçimleridir. Uzun raf ömrüne sahip oldukları için, onları satışta satın alabilir ve ihtiyaç duyana kadar saklayabilirsiniz. Süt ürünleri soğutma gerektirir, ancak protein ve kalsiyum kaynağıdır. Sodyum tüketimini sınırlamak için tuzsuz konserve ürünleri ve doymuş yağı sınırlamak için az yağlı yoğurt ve peynir seçin. Tam tahıllı ekmek üzerinde peynirli sandviç yapın veya yoğurtlu mısır gevreği alın.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com