| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Enerji Vermek İçin Meyve Suyu Açacak Sebzeler

Meyve ve sebzeleri bir arada meyve ederken, enerjinizi iki şekilde destekleyen bir içecek yaratırsınız. Meyveler vücudunuza özlem duydukları şekeri yakıtla beslerken, sebzeler şekeri enerjiye dönüştürmek için gereken besinleri sağlar. Meyve suları ve sebzelerin kalorileri yüksek olmadığından, toplam enerjinizin önemli bir yüzdesi için bunlara güvenemezsiniz. Fakat size bir enerji serpinti ve sağlıklı bir vitamin ve mineral dozu verebilirler.

Enerji Meyveleri

Meyve suyunuzdan enerji almanın anahtarı, en yüksek miktarda karbonhidrat içeren meyveler seçmektir. Kirazlar en iyi seçeneklerden biridir, çünkü 1 fincan 20 gram şeker ve 25 gram toplam karbonhidrat içerir. Armut ve portakal, geride 14 gram şeker ve fincan başına 21 gram karbonhidrat ile geride değil. Elmalar, kirazda bulunan miktarın yarısından biraz fazlasını içerir. Meyve sıkacaklarının çoğu, hamuru ve lifleri zorladığından ve lif, şeker sindirimini yavaşlatmaya yardımcı olduğundan, meyve suyu size çabuk ama kısa ömürlü bir enerji artışı sağlayacaktır.

Yapraklı Yeşiller Destek Metabolizması

B vitaminleri enerji üretmek. Gıdanın enerjiye dönüşümünü hızlandıran enzimleri aktive eden koenzimler yapmaya alışkınlar. Birçok yapraklı yeşillikten çeşitli B vitaminleri elde edersiniz, ancak en yoğun renge sahip olanlar açık yeşil sebzelerden daha fazla miktarda besin içerir. Ispanak ve lahana gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler özellikle iyi folat ve B-6 vitamini kaynaklarıdır. Kale ayrıca enerji metabolizması için kritik olan eser bir mineral - bakır sağlar. Ispanak ve İsviçreli pazı, karbonhidratı enerjiye dönüştürmek için gerekli olan magnezyum içerir.

Bezelye Protein Ekleme

Vücudunuz enerji için karbonhidrat kullanmayı ve kasları, organları ve diğer dokuları inşa etmek ve korumak için proteinlerden tasarruf etmeyi tercih eder. Ancak meyve suyunuza biraz protein eklemek, enerjinizi korumaya yardımcı olur çünkü metabolizmanızı harekete geçiren enzimler proteinlerden yapılır. Proteini arttırmanın en iyi yolu, karışıma yeşil bezelye ilave etmektir. Meyve suyunuza sadece 1 fincan yeşil bezelye atarsanız, 8 gram protein elde edersiniz, ABD Tarım Bakanlığı'na bildirir. Havuç, salatalık ve brokoli gibi meyve suyunu tüketebileceğiniz diğer çiğ sebzeler, fincan başına yaklaşık 2 gram protein içerir.

Demirli Sebzeler

Demir, enerjiyi destekleyen diğer bir besindir. Kaslara ve hücrelere oksijen vermenin yanı sıra demir, karbonhidratları, yağları ve proteini enerjiye metabolize etmek için de kullanılır. Meyve suyunuza bezelye, pancar, maydanoz, ıspanak veya lahana kullanarak suyunuza demir ekleyin. 1 miligram demir elde etmek için 1/4 bardak maydanoz veya 1 bardak çiğ pancar, ıspanak ve lahana gerekir. Bir fincan bezelye bu miktarı ikiye katlar. Tıp Enstitüsüne göre erkekler ve menopoz sonrası kadınlar günde 8 miligram demire ihtiyaç duyarken, premenopozal kadınların 18 miligram alması gerekir.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com