| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Orangina İçindekiler

Orangina, 1935'te üretilen ve şimdi tüm dünyada tadını çıkaran hafif gazlı bir narenciye içeceğidir. Portakal meyvesini andırmak için tasarlanmış farklı bir soğanlı şişede satıldığı kolayca tanınır. Orangina'nın ana maddesi karbonatlı sudur. Kendine özgü tatlı narenciye aromasıyla Orangina ayrıca yüksek fruktoz mısır şurubu ve dört farklı narenciye suyunun bir karışımını içerir.

Yüksek Fruktoz Mısır Şurubu

. Yüksek fruktozlu mısır şurubu aynı kalorilere ve normal şekerin tatlılığına sahiptir, ancak fruktozun glikoza oranla daha yüksektir. Bu değiştirilmiş oran, yüksek fruktozlu mısır şurubuna, daha uzun bir raf ömrü ve daha az kristal oluşturma eğiliminde olmaktadır. Bundan dolayı ve normal şekerden daha ucuz olması nedeniyle, yüksek fruktozlu mısır şurubu işlenmiş yiyecek ve içeceklerde sıklıkla kullanılır.

Meyve Suyu Konsantreleri

Orangina, en az yüzde 12 oranında bulunduğunu açıkladı yüzde 10 portakal suyu ve yüzde 2 limon, mandalina ve greyfurt suyu karışımı içeren narenciye suyu. Bunlar, suyun çoğunu ellerinden almış olan meyve suları olan meyve suyu konsantreleri şeklindedir. Bir Orangina porsiyonu, önerilen günlük C vitamini değerinin yüzde 15'ini içerir.

Orange Pulp

Orangina, posa içerdiği çoğu gazlı içecek arasında benzersizdir. Orangina, yüzde 2 kağıt hamuru içerdiğini bildirir ve portakal posasını sıvıya karıştırmak için içmeden önce içeceğin hafifçe sallanmasını tavsiye eder.

Doğal Tatlar

Birçok işlenmiş yiyecek ve içecek gibi "doğal aromalar" adı verilen bir bileşen. Doğal tatlar, bir bitki veya hayvan kaynağından çıkan bileşiklerdir ve herhangi bir besin eklemeksizin belirli bir yiyecek veya içeceğin lezzetini arttırmak için kullanılır. Doğal aromalar genellikle çok küçük miktarlarda kullanılır, bu nedenle bir içerik listesinin altında bulunurlar. Doğal aromaların kendileri birçok farklı maddenin birleşiminden oluşabilir.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com