| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yoğurt İçin En İyi Seçenekler

Birçok insan “yoğurt” kelimesini “sağlıklı” ile eşittir, ancak San Francisco'da kayıtlı bir diyetisyen Caroline Kaufman'a göre, yoğurt, içeriklere bağlı olarak hızla abur cubur haline gelebilir. Bazı yoğurtlarda yağ bulunur, ancak protein oranı düşüktür. Diğerleri yağ içermez, ancak şeker veya suni tatlandırıcılar söz konusu olduğunda bir yumruk sıkın. Yoğurt diyetin temelini oluşturabilir, ancak en iyi yoğurdu seçmek her şeyi değiştirir.

İçerikleri Kontrol Edin

Yoğurt yapmak için ihtiyacınız olan tek şey süt ve canlı bakteri kültürleridir - özellikle Lactobacillus bulgaricus ve Streptococcus thermophilus - henüz pek çok ticari yoğurt, şeker, suni tatlandırıcılar ve koruyucular gibi tonlarca ilave içerik içerir. Sağlıksız veya yapay içeriklerle doldurulmuş aromalı bir yoğurt almak yerine, mümkün olduğunca az içerik içeren bir tane seçin ve sonra taze meyveler, bal çiseleyen bir miktar şeker veya bazı düşük şekerli granolalar gibi kendi malzemelerinizi ekleyin.

Go Sans Şeker

Meyve aromalı yoğurttaki şeker miktarı markaya göre değişiklik gösterse de, aromalı yoğurttaki meyve ve tatlandırıcılar, ortalama olarak yaklaşık 14 gram şeker katmaktadır. Sütten yapıldığı için yoğurt süt şekeri laktoz içerir ve doğal olarak şekersizdir; 6 onsluk bir yoğurttaki doğal şeker yaklaşık 12 gram katkıda bulunur. Sadece doğal şeker içeren ve ilave şeker içermeyen bir yoğurt seçin.

Protein Paketi

Protein dolgunluğu arttırır, bu nedenle protein bakımından daha yüksek bir yoğurt seçmek öğleden sonra geçirme olasılığınızı artırır sağlıksız atıştırmalıklara ulaşmadan. 6 onsluk normal yoğurt porsiyonunda 9 gram protein bulunurken aynı 6 onsluk Yunan yoğurt porsiyonunda yaklaşık 15 ila 20 gram bulunur. Bir avuç kıyılmış fındık ekleyerek daha yüksek protein içeriğine sahip yoğurtları seçin ve sayıları daha da artırın.

Yağ Odaklanın Bazı yoğurtlar, yüzde 0 yağ, bazıları ise tam yağlı. Tam yağlı süt ürünlerindeki yağların çoğu, yüksek kolesterol ve kalp hastalıklarına katkıda bulunabilecek doymuş yağ formundadır. Tam yağlı bir Yunan yoğurtunun 7 onsluk bir porsiyonu, 16 gram doymuş yağ içerir; günlük ortalama 2.000 kalorilik diyet için önerilen diyet ödeneğinin yaklaşık yüzde 80'idir. % 2 süt yağı olan veya tam yağlı sürümlerden daha az sıklıkta olan yoğurtları seçin.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com