| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Protein bakımından Zengin Meyveler Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Tüm Meyveler Protein Zengini Değildir

Meyveler genel olarak protein içeriği ile bilinmemektedir, çünkü çoğu balık, yumurta ve soya gibi normal yüksek proteinli gıdalarla karşılaştırıldığında çok düşük seviyelerdedir. Ancak, bazı meyveler diğerlerinden çok daha fazla proteine ​​sahiptir. Örneğin, en yüksek protein meyvelerinden bazıları, 5 gr protein içeren bir fincan kuru kayısı, 4.38 gr kurutulmuş bir kuru erik, 3 gr dondurulmuş bir bardak kiraz, 2.45 gr karıştırılmış bir bardak püresi muz, 2,32 gm ile papaya ve 2 gm ile bir bardak kivi.

Protein Zengin Brezilya Cevizleri Aslında Meyveler

Brezilya fıstığı, çoğu insan tarafından tanınan protein zengini meyvelerin mükemmel bir örneğidir. bir somun olarak. Sadece bir ons Brezilya cevizinde 4 gram protein olduğunu biliyor muydunuz? Sadece bu değil, bu küçük taşlar aynı zamanda, özel yararları olan selenyum gibi sağlıklı yağlar ve besinler ile doludur. Aslında, Illinois Üniversitesi'nde yapılan son bir araştırma, Brezilya fındıklarının, yüksek selenyum içeriği nedeniyle, meme kanserini önlemeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor. Selenyum aynı zamanda güçlü antioksidan aktiviteye sahiptir.

Hindistancevizi de Proteinli bir Meyvedir

Hindistancevizlerinin hem meyve hem de lezzetli ve besleyici olmaktan keyif alacağınız bir meyve olduğunu ve çok zevkli bir yemek olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Örneğin, bir hindistancevizi, 2 gm protein ve 2 gm fiber ile birlikte cömert bir besin ve sağlıklı yağ serpme ile birlikte sadece 140 kaloriye sahiptir. Çok az sayıda Amerikalı düzenli olarak hindistancevizi yiyor, ancak hindistancevizi sütü birçok Asya mutfağının düzenli bir parçası. Mısır gevreğine şekersiz kuru hindistancevizi, meyve salatalarını ve ekstra lezzet ve protein için unlu mamulleri eklemeyi düşünün.

Avokado, diğer bir protein bakımından zengin meyvedir.

Genellikle bir sebze olarak kabul edilmesine rağmen, avokado aslında bir meyvedir. Meyveler ilerledikçe, bol miktarda protein içerir: bardak püresi avokado başına 4.6 gm. Aslında, avokado'nun sağladığı sağlıklı yağ, protein ve besin maddeleri ile taze guakamolün daha sık tadını çıkarabilirsiniz. Bu sevgili sosuna daha fazla lif ve besin eklemek için, taze kıyılmış sarımsak, doğranmış domates, yeşil soğan, mısır ve taze kişniş ile baharatlayın. Anında bir fiesta için taze limon dilimleri ve taco cipsleri ekleyin.

Protein Zengin Meyveler Kullanımı Kolay ve Keyiflidir

Artık hangi meyvelerin en fazla proteine ​​sahip olduğunu bildiğinize göre, onları elinizde tutabilirsiniz. daha da fazla protein yararı elde etmek için bunları birleştirin. Örneğin, sağlıklı atıştırma için giderken kuru kayısı ve kuru erikle birlikte gelmeyi alışkanlık haline getirin. Ayrıca muz ve hindistancevizi sütlü bir tropikal yüzlü hazırlamak veya doğranmış Brezilya fıstığı ile doldurulmuş papaya ve kivi ile meyve salatası yapmak isteyebilirsiniz. Tüm bu lezzetli seçenekler cömert bir besin dizisini de içeriyor, böylece sağlıklı bir şekilde tadını çıkarabilirsiniz.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com