| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Greyfurtlar Yağ Kalori Yakar mı?

Diyet mitleri zorlaşıyor - özellikle greyfurt kaşığı kullanarak kilo problemlerinizi çözebileceğiniz on yıllardır. Greyfurtlara karşı hiçbir şey yok; Aslında, daha fazlasını yemek, muhtemelen size iyi gelirdi ve en az bir araştırma çalışması, bazı insanlar için greyfurtun kilo verme planına mantıklı bir katkı olabileceğini doğruluyor. Bununla birlikte, Amerikan Diyetisyenler Birliği “sihirli bir şekilde yağ yakacak hiçbir yiyecek veya hap bulunmadığını” belirtiyor.

Greyfurt Diyeti

“Greyfurt diyeti” bir web sitesine göre 1930'dan beri çeşitli şekillerde olmuştur. Bu, mevcut varyasyonlardan birini teşvik eder. “Yağ yakma sürecini teşvik ettiği” iddiasıyla günlük üç greyfurt ve greyfurt suyunun tüketilmesinin yanı sıra yumurta, salata, et, balık ve süt almanıza izin verilir. Olası bir seçenek olarak daha dengeli bir beslenme planı önermekle birlikte, web sitesi, daha kısıtlayıcı greyfurt diyetine sadık kalırsanız, 10 lb kaybedebileceğinizi vaat ediyor. 12 gün içinde.

Fad Diyetler

Amerikan Diyetisyenler Birliği, greyfurt, lahana çorbası veya özel diyet kurabiyeleri olsun, tek bir yiyeceğe yetecek kadar kilo verme planına karşı uyarıyor. Monotonluktan sıkılacaksınız ve ihtiyacınız olan tüm besinleri alamayacaksınız. Daha iyi stratejiler arasında daha küçük porsiyonlarda yemek yemek, düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı bir yiyecek ve aperatif dengesini yemek ve 1 ila 2 lbs arasında kademeli kilo vermeyi amaçlamak vardır. haftada. ADA'nın önerdiği bir çarpışma diyetinde su, hatta kemik ve kas bile kaybedebilir ve ağırlığını hızla geri kazanması muhtemeldir.

Araştırma

Küçük bir çalışma, bu fikre ağırlık veriyor gibi görünüyor Greyfurt iyi bir diyet yemeği olarak. 2006'da "Tıbbi Gıda Dergisi" nde yayınlandı. Araştırmacılar, 91 obez hasta arasında, taze greyfurt tüketenlerin, yemek yemeden önce greyfurt kapsülü veya greyfurt suyunun plasebo verilenlere göre daha fazla kilo verdiğini belirtti. 12 haftalık çalışma, daha fazla kilo kaybına neden oldu - yaklaşık 3 lbs. - ve taze greyfurt yiyenlerde kan şekeri seviyelerinde artış. Araştırmacılar, “bu kilo verme mekanizmasının bilinmemesine rağmen”, greyfurtun bir kilo verme diyetine dahil edilmesinin makul olduğuna karar verdiler.

Analiz

Bir takip çalışması olmadan, kesin olarak belirlemek zor 2006 greyfurt çalışmasının sonuçlarının sebepleri, Güney Carolina Tıp Üniversitesi Kilo Verme Merkezi direktörü Patrick M. O'Neil dedi. Mütevazı bir kilo vermeyi rapor ederken, araştırmacılar “greyfurtun yağ yakmanıza ya da kalori yakımını artırmanıza yardımcı olduğunu gösteren hiçbir şey bulamadık” dedi. Ancak etkenlerden biri, araştırmayı lider araştırmacısı ile tartıştığı “Neil” diyen greyfurtun çok az kalorili bir miktar su, su ve lif sağlaması olabilir. Çalışma ayrıca greyfurtun asitliğinin mideye biraz daha yavaş boşaltılmasına yardımcı olarak diyetisyenlere yardımcı olabileceğini de belirtiyor.

Ulusal Sağlık Enstitüleri, meyveye benzer greyfurt gibi sağlıklı bir kilo verme diyetini ana hatlarıyla açıklıyor. C vitamini bakımından zengin olan sebzelerin yanı sıra kepekli tahıllar, yağsız veya az yağlı süt ürünleri, yağsız et ve kümes hayvanları, balık, fasulye, yumurta ve fındık. Egzersiz kalorileri yakarken, NIH'e göre ne greyfurt ne de diğer yiyecekler yağ veya kalori yakmak için metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Önlemler

Daha fazla greyfurt yemek istiyorsanız, bunu bilmeniz gerekir. Amerikan Aile Hekimleri Akademisi, bazı ilaçlarla reaksiyonları tetikleyebilir. İlaçların etkileri vücudunuzda greyfurt yedikten sonraki günlerde - veya greyfurt ve Seville gibi bazı portakal türlerinde - artabilir. Bunlar arasında yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, kalp aritmi, depresyon ve HIV ilaçları bulunur. AAFP'nin önerileri hakkında sorularınız varsa doktorunuzla konuşun.

, , ] ]

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com