| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Ağırlık yönetimi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Buğday Çimi Suyu ve Kanser

Beslenme, genel olarak sağlıklı olmanın önemli bir parçasıdır, fakat kanser teşhisi konduysa daha da fazla. Buğday çimi suyu, kanserli bireylere beslenme ve sağlık yararları sağlayabilecek bir sağlık gıda takviyesidir, ancak kesin sonuçlar için daha fazla araştırma yapılması gerekir. Buğday çimi suyunu tüketmeden önce, tedavi ekibinize tüketmenizin güvenli olup olmadığını sorun.

Buğday Çimi Nedir?

Aynı zamanda kanepe çimi olarak da bilinen buğday çimi suyu, tabletler, özler haline getirilebilen bir bitkidir. ve tentürler. Amerikan Kanser Derneği’ne göre, bitki halk hekimliğinde sistit, gut, kabızlık ve kronik cilt problemlerinin tedavisinde yardımcı oluyor. Tipik olarak bir sağlık takviyesi olarak kullanılır, ancak bu maddenin bağışıklık sistemini güçlendirmeye, zararlı bakterileri ortadan kaldırmaya ve toksinlerin vücudunu atmaya yardımcı olabileceğine inanan bazı kişiler var.

Buğday Çimi ve Kan Sayımı

Kanser kemoterapi gören hastalar, bağışıklık sistemini oluşturan anormal bir kan hücresi düzeyi olan miyelotoksisite adı verilen ve ciddi şekilde zarar görmüş bağışıklık ile sonuçlanan bir durum yaşayabilir. Buğday çimi suyu, düşük seviyelerde beyaz kan hücrelerini iyileştirerek miyelotoksisiteyi azaltmaya yardımcı olabilir. “Beslenme ve Kanser” dergisinde yayınlanan 2007 tarihli bir çalışma, meme kanseri için kemoterapi gören hastaların, miyelotoksisiteyi düşürdüğünü ve ilaçların beyaz kan hücresi üretimini uyarması için ihtiyacı azaldığını ortaya koydu. Meyve suyu da kemoterapiye müdahale etmedi. Bazı hastalarda mide bulantısında artış vardı, bu da onları buğday çimi suyunu kullanmayı bırakmaya zorladı. Buğday çimi suyunun ve kemoterapinin etkileri üzerine daha fazla araştırma yapılması gerekiyor, ancak kemoterapi alıyorsanız, tedavi ekibinize buğday çimi suyunun tüketmeniz için güvenli olup olmadığını sorun.

Buğday Çimi ve Besin Maddeleri

Ne zaman? Kanseriniz varsa ve tedavi görüyorsanız, vücudunuz vitaminler ve mineraller gibi besinlere ihtiyaç duyar ve diyetiniz bu maddeleri sağlamaya yardımcı olur. Buğday çimi suyu, A, C, E, K ve B kompleks vitaminleri dahil olmak üzere birçok vitamin ve mineral içerir; Demir; kalsiyum; magnezyum; Memorial Sloan-Kettering Cancer Center'a göre selenyum ve amino asitler. Listelenen vitaminlerin bazıları, hücrelerin serbest radikallerin neden olduğu zararlardan korunmasına yardımcı olan ve hastalık riskini azaltan antioksidanlardır. Buğday çimi suyu temel besin kaynağı olarak kullanılmamalıdır, ancak doktorunuz onaylarsa diyetinize sağlıklı bir katkı olabilir.

Uyarılar

Amerikan Kanser Derneği'ne göre, buğday çimi şartlarında yetiştirilebilir. bakteri veya küf içeren, hamile ve emziren kadınlar bu maddeyi tüketmemelidir. Bağışıklık sisteminiz kanser tedavisi ile zayıflamış olabilir, bu nedenle buğday çimi almadan önce doktorunuza danışın. Doktorunuzun geliştirdiği tedavi planı yerine buğday çimi kullanmayın; Doktorunuz kullanmanın güvenli olduğunu söylüyorsa, takviye olarak kullanılmalıdır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com