| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Klostrofobi aşmak

Klostrofobi bireylerin dünya çapında milyonlarca veba bir anksiyete bozukluğudur . Bu kapalı veya dar alanlarda yoğun bir korku ile karakterize edilir ve bir asansör sürme ya da kalabalık bir odada oturan aksi gibi sıradan durumlar saldırıları ve kaçınma , paniğe yol açabilir . Neyse ki , klostrofobi çok tedavi edilebilir ve birçok stratejitutulmuş hayatlarını normalleştirmek için var . Pozlama Tedavi

klostrofobi tedavisindeen etkili yöntemlerden biri yavaş yavaş korkutucu durumlara maruz kalma artmaktadır . Eğer bu bozukluk muzdarip, korku ılımlı miktarda küçük tetikler yerleri bulmak ve kasıtlı zaman bir miktar içinkonumunu girin . Stres ve anksiyete yaklaşık bir saat sonra , kendinizi yavaş yavaş rahatlatıcı ve daha rahat hale bulacaksınız . Korku , uzak düşmesi başka bulmak başladıktan sonra , daha zorlu bir durum sizin korku yüzleşmek . Bu sistematik yapılırsa , sonundakorku , sistematik maruz kalma yoluyla , azalacak bilerek , kalabalık bir asansör durmak veya bir mağara ile tarama mümkün olacak . Pozlama tedavi profesyonel tedavisi olmadan yapılan ve Dr Timothy Miller , bir Kaliforniya merkezli klinik psikolog göre , son derece etkili olabilir .
Profesyonel Bilişsel Terapi

klostrofobi belirtilerhafifaşırı değişebilir . Bozukluk yeterli kritik olduğunda , bir psikolog ile istişare bazen gerekli olur . En psikologlar hastalarına yardımcı olmak için maruziyet tedavisi ve bilişsel terapi kombinasyonunu kullanmaktadır. Bilişsel terapihasta tutabilir irrasyonel veya karışık inançları değişen üzerinde duruluyor . Korku çevreleyen düşünceleri eleştirel incelenmesi ve gerektiğinde zorlanmaktadır . Örneğin,profesyonelhasta doğal olarak küçük alanlar hakkında tehdit edici bir şey olduğunu fark yardımcı olabilir vesorununkonstriktif ayarınatepki olarak yatıyor . Psikolog aynı zamandahastaiyi genel tedavisi için evde kalma stratejileri takip yardımcı olabilir . Hipnoz ve rehberli rahatlama da zamanla kalıcı anksiyete azaltmak ve onun klostrofobi fethetmek içinhastanın ek kaynaklar verebilir ,klinik deneyim , içine özelliği olabilir.
İlaç

İlaç nadiren reçete ve nadiren nedeniyle kısa süreli rahatlama ziyade uzun vadeli tedavi tedavileri üzerindeki odağını , klostrofobi için önerilir . Ancak, çok ciddi durumlarda , ilaç panik atak , sosyal geri çekilme, ya da depresyon en aza indirmek için gerekli olabilir . En yaygın ilaçlar , Fobi Korku Release göre , Benzodiazepinler , Xanax , Valium , veya benzer kaygı azaltıcı maddelerdir . Tedavi diğer formları ile konser ilaç tipik olarak çok daha etkili tek başına ilaç daha düşünülmektedir . Özel ihtiyaçlarına göre tavsiye için bir psikiyatrist ya da birincil bakım doktorunuza danışın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com