| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Gelişimsel Gecikmeli Hastada Catatonia değerlendirmek nasıl

Katatoni konuşma , hareket , duruş yanı sıra hiperaktivite ve altında aktivite son derece anormal değişiklikleri ile ilişkili psikolojik ve motor bozukluklar bir sendrom içinbir terimdir . Gelişme geriliği olan bazı kişiler katatoni ile karakterize komplikasyonlar gelişebilir . Katatoniyi gösteren belirtileri böylece hasta bu belirli grup arasında katatoniningelişimi için muhasebe , yaklaşık 1 7 ergenlerin dışında ve genç erişkinlerde otistik mevcuttur . Uygun bakım ve yönetimiamacıyla otistik spektrum bozuklukları ve hepsinden önemlisi , acil tedavi bireylerde katatoniyi ve belirtileri değerlendirmek için son derece gereklidir . Talimatlar 1 Bir veya her iki ebeveyn veya Sosyal ve İletişim Bozuklukları ( DİSKO ) içinTanı Görüşmesiyardımı ile uygun herhangi bir kaynaktan bilgi toplayın


. Bu sistematik röportaj mantıklı özellikle de atipik davranışbaşlangıçlıhastanıntıbbi geçmişi hakkında bilgi istemek için kullanılır .
2

onun performansı daha önce esas alarakhastanın bilişsel yeteneği hakkında temel bilgileri edinin o katatoni vardı. Bu tür bilgiler , kişisel kayıtları yanı sıraanne ya da bakıcı ile yapılan görüşmelerden elde edilebilir . Bu katatoniye olan bireylerin test etmek zordur , çünkü bu durumdaen iyi seçenek
3

aşağıdakilerden birinehastayı sınıflandırır : . Şiddetli öğrenme güçlüğü ( 49 IQ 0 ) hafif öğrenme güçlüğü ( IQ 50-69 ) ve sınırda ortalama veya kabiliyeti yüksek ( yukarıda IQ 70 ve ) onun bilişsel yeteneği hakkındabilgileri kullanarak .
4

standart önlemler kullanarak ifade için kullanılan dili değerlendirin eğer mümkün veya test mümkün değilse tıbbi geçmişi ve gözlem kullanıyor . Katatonininbaşlangıcından öncehastanın ifade dili hakkında bilgi edinin . Hangi sonra , iki grubahastaları sınıflandırmak : . Sapkın veya engelli dili olan ve iyi yeterli kelime ile normal gramatik konuşma kullanarak bu
5

hareket , desen önemli ve belirgin bozulma belirtileri için değerlendirin faaliyetleri, pratik beceri ve öz - bakım . Gelişme geriliği olan bireyler arasında , katatonininbaşlangıcı gibi sözlü ve fiziksel tepkilerin artması yavaşlık gibi belirtiler bir dizi ile gösterilir ; inhibe başlatılması ve eylemleri tamamlayarak sorunlar ; diğer insanlar ve daha belirgin bir pasiflik ve motivasyon bariz eksikliği isteyen sözel veya fiziksel artan bağımlılık . Daha sonra , tıbbi ve psikiyatrik belirtilerin kapsamlı bir tanı değerlendirmesini kullanarakhastanın önceki kayıtları ile bu bulguları karşılaştırmak .
6.

çocuk katatoni ile ASD ( Otizm Spektrum Bozuklukları ) için belirli kriterler kullanılarak örgün tanı tabi var . Böyle stereotipi , dilsizlik , negativizm , echophenomena veya psikomotor becerileri içeren çeşitli diğer anormallikleri gibi temel belirtiler düşünün .
7.

böyle bir heyecan , dondurma , ve ajitasyon içeren Parkinson özellikleri gibi diğer ilgili davranışlar için değerlendirin , hem de törensel veya tekrarlayıcı davranışsıklığında önemli bir artış .
8.

işlevi , rolü ve kimlikbozulma , hem de kademeli davranışları bir zamanlar normal bir dizi kaybı veya dikkat gibi yenilerinin başlangıcı.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com