| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl Borderline Kişilik Bozukluğu olan biri ile evli kalmak

bir evlilik bakımı psikolojik bir bozukluğunek meydan tanıtan olmadan yeterince zordur . Borderline Kişilik Bozukluğu ( BKB) olan bir kişiye evli kalan özellikle zor olabilir . BPD olarak psikoloji profesörü Dr C. George Boeree tarafından açıklanan " kişilerarası ilişkilerin istikrarsızlık , öz-imajının yaygın bir desen ve etkiler ve dürtüsellik belirgin " dir. BPD olan bir kişi tehlikeli davranışları katılabilir . Onlar kaotik bir evlilik ortamı yaratmak , yaşam ve aşırı ruh hali en alanları etkileyen istikrarsızlık karşılaşabilirsiniz . Evlilik ilişki olasılıkla BPD gergin olacak olsa da , haberdar ve hazırlıklı olma ile evli mutlu kalabilirler. Talimatlar 1 eşinizin BPD tanısı tüm hakkında bilgi


. Daha eşinizin davranış ve düşünce süreçleri hakkında anlamak ,daha anlayış olacaktır . O fiziksel bir rahatsızlığı yok olsa bile , eşiniz istenmeyen bozukluğu sorunum . Onun psikiyatrist ya da terapist yardımcı ile konuşan bulabilirsiniz .
2

hem medeni ve bireysel danışmanlık isteyin. Ilişkileri sürdürmekzorluk kalan , BPDdamgasını özelliklerinden biridir çünkü mutlu bir evliliği son derece zor olabilir .
3

uygun tedaviyi almak eşiniz destekleyin. Tedavi genellikle psikoterapi , madde bağımlılığı tedavi , ilaç ve kısa yatış içerir . Eğer destekleyici kalmalıdır rağmen , eşiniz tedavi başarılı olmak istiyorum gerektiğini unutmayın .
4

eşiniz ile ilişkinizi besler . Tarihlerde gidip birbirlerinin şirket zevk için zaman ayırın . Evli neden hatırlamak ve pozitif kalmaya çalışın .
5

Kendine iyi bak. Değil fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı iseniz, eşiniz için biraz yardımcı olabilir. Zevkşeyler için zaman ayırın , dinlenme ve desteği kendi kaynakları ararlar olsun. Sen BPD olan bireylerin sevdikleriniz için bir destek grubuna katılarak yararlanabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com