| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Fantezi büyüklenme "A yaygın desen ( :

Narsistik İstismarı itibaren Heal nasılAmerikan Psikiyatri Derneği" Mental Bozuklukların Tanısal ve İstatistiksel El Kitabı ", 4. baskı , 1994 ( DSM - IV ) olarak narsist kişilik bozukluğu ( NPD ) tanımlar veya davranış ) , hayranlık ihtiyacı ve empati eksikliği . " Yaşayan ya da NPD ile bir kişi ile ilgili çok travmatik olabilir . Sık sık NPD nedeniyleyaygın duygusal istismar genellikle iyileşmesi uzun zaman alır . Neyse ki , narsistik kötüye kurtarma yardımcı olmak için mevcut destek var . Talimatlar 1 ne olduğunu narsisizm tanıdınız


. NPD ile insanlar , kendini beğenmişlik şişirilmiş bir duygusu var gibi mükemmel kendilerini görmek ve " kusursuz " görüntüde bir çatlak koymak için çalışan herkes saldıracak . Onlar çevrelerindeki kişiler için psikolojik travma bir çok neden olabilir davranış görkemli , bencil , egoist sergilerler .
2

narsist tam olarak ne bilir . Onlar sürekli dikkat ve hayranlık gerektiren ve genellikle kendi amaçları için bencilce başkaları kullanır. Eleştirdi , onlar , suçlamak hakaret ve çıkışlar koymak , reddedilen , zarar , aşağılanmış ve güçsüz hissetmek için onların öfkekonularını neden tepki. Ayrıca sık sık , kendilerini ters yalan ya kendilerini daha iyi görünmesi içingeçmişin olaylarını inkar , gerçeği çarpıtmak . Onlar bizi biz biliyoruz ne şüphe ve bizdeli bizleriz merak olun .
3

bir narsist etrafında zayıflık göstermek etmeyin . Onlar empati eksikliği nedeniyle , duygusal açığı (yani , öfke , üzüntü , keder ) gösterir herkes için merhamet var; Aslında , bu sadece üstünlük duygularını artırır ve onlara daha fazla saldırı ve istismar için bir neden verir .
4

bir narsist değiştirmek için beklemeyin . 12 adım programları bir deyim vardır : " süt içinnalburdan gitmeyin . " , Olduğunu düşünerek onlara geri bu sefer devam etmeyin , onlar farklı olacak . Bu sadece hayal kırıklığı , acı ve öfke için kendinizi ayardır . Her zaman bu şekilde olacağını varsayabiliriz .
5

kişisel sınırlarını oluşturulması. Dünyanın etrafında döner , çünkü narsist yapmanız istemeyebilirsiniz şeyler yapmak almak için suçluluk , utanç ya da diğer taktikleri ile işlemek için çalışacağız. Stand Your Ground . Önce kendi ihtiyaçlarını ve öz - bakım koymak . O ( vb bağırıyor , suçluluk - açma , ) bazı davranışlar vardırnarsist açık sizinle koymak olmaz emin olun --- ve sonra .
6

kendinizi koruyun yok tamamennarsist ile temas sınırlayıcı . Eğer bir narsist ile yaşamak ve terk etmeye karar , bunları sizden sonra gelen ve şiddet tehdit olmadan güvenle bırakabilirsiniz emin olun eğer . . Bırakın ya , güvenli venarsist ile ilgili destek çok sahip olduğundan emin olmak için değil seçim yapamıyorsanız
7 bir terapist ile ilgili sorunlar hakkında konuşun

; destek grupları bulmak ; ilişki ile manevi yardım isteyin . NPD hakkında bilgi almak için online siteleri , bir sürü ve forumlar kişi ve online hem de destek grupları ( Kaynaklar bölümüne bakınız ) şimdi vardır.
8.

affet. Narsist hayatlarında başkalarına zarar nasıl gerçekten farkında olmadıklarını biliyoruz. Onlar bir akıl hastalığı , bir kişilik bozukluğu olan insanlar vardır. Bunun yerine ne yaptığını biliyor ve kendi sözleri ve eylemleri için sorumlu yetişkinlere göre , küçük çocuklar gibi onları düşünün .
9.

sevimli olduğunuzu bilin . Hayatınızdanarsist söylemiştim ya da sizi tedavi nasıl , aşk , mutluluk ve yaşam başarı layık olan şeylere rağmen . Eğer takdir ve kim için değerli olan ilişkileri yetiştirmek . Kurtarma mümkün olduğunu ve farklı ve daha iyi bir hayata sahip olduğunu biliyoruz.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com